COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Yurt dışı seyahatiniz öncesinde koronavirüs önleminizi almayı unutmayın! COVID-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası, sizi hastalık riskinin yanında; olası konaklama uzama konusunda da koruyor. Detaylı bilgi için hemen tıklayın ve inceleyin.
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Tarih seçiniz.

Ticari Elektronik İleti Gönderilmesini istiyorum/kabul ediyorum.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız. COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

COVİD-19 YURT DIŞI SEYAHAT SİGORTASI

Pandemi döneminde Covid-19 teminatının yanında; sigortalının otelde karantinaya alınması durumunda acil ihtiyaçlarında da Sompo Sigorta Covid-19 Seyahat Sigortası ile yanında!

..

Ürün Teminatları

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Tıbbi Ve Yatarak Tedavi (Covid-19 Dâhil)

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Sigortalının Cenazesinin Nakli

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Sigortalının Daimi İkametgâha Nakli

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Sigortalının Seyahati Veya Nakli

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Covid-19 Karantinası Sebebiyle Konaklama Teminatı

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Bagaj Kaybı

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Tıbbi Danışmanlık

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Acil Mesajlar

Tüm Teminatları Göster

Ürün Avantajları

  • Covid-19’a ait tıbbi ve yatarak tedavi giderleri, Covid-19 tanısının yurt dışında konulması halinde teminatlar dahilinde karşılanmaktadır.
  • Yurt dışı seyahatiniz esnasında Covid-19 olduğunuz tespit edilmesi ve karantina altına alınmanız nedeniyle yurt dışında gerçekleşecek otel konaklaması, yemek ihtiyacı ve giyim ihtiyacına ait giderler teminat altındadır.
  • Tarifeli uçuşlarda bagajınızın kaybolması, çalınması, zarar görmesi ve bulunamaması durumunda güven altına alınırsınız.
  • Talebiniz üzerine poliçe teminatı kapsamındaki konularla ilgili olarak acil veya gerekli mesajların iletilmesi sağlanacaktır.

Teminat Limiti - Coğrafi Alan

  • Tüm Dünya ülkelerinde geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Covid-19 Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Covid 19 Seyahat Sigortası isteyen ülkeler genellikle Seyahat Sigortası uygulamasını takip eder. Dönemsel olarak ülkelerin aldığı kararlar dışında seyahat sigortası türleri ile eş tutulur. Türkiye’den vize isteyen Avrupa ülkeleri ve diğer ülkelere giriş için bu sigorta türünü yaptırmanız gerekir. Vizesiz gidilen ülkeler için zorunluluk yoktur. Yurt Dışı Vize Seyahat Sigortası ya da Covid 19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası yaptırarak seyahat öncesi koşulları sağlayabilirsiniz.

Sompo Sigorta’nın Covid 19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası tüm dünya ülkelerinde geçerlidir. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Covid 19 Seyahat Sigortası ürününü ürün sayfamızdan, Sompo Mobilo’dan ya da size en yakın acente aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Covid-19 Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Yurt İçi Covid-19 Seyahat Sigortası da kapsamı sayesinde yolculuğunuz sırasında başınıza gelebilecek olumsuzluklarda sizi rahatlatır. En fazla 70 yaşına kadar yaptırabileceğiniz sigorta türünde teminat limitlerini seçerek primlerinizin miktarını belirleyebilirsiniz. COVID-19 (Koronavirüs) Türkiye Seyahat Sigortası acil mesajlar, tıbbi danışmanlık dışında şu teminatları sunar:

Tıbbi ve Yatarak Tedavi: Türkiye’de seyahat ederken koronavirüs teşhisi konulduğu için ortaya çıkan sağlık giderlerini ve yatarak tedavi masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar.

Konaklama Süresinin Uzaması: Tanı seyahat sırasında konulursa ve karantinaya girmeniz gerektiğinde poliçe kapsamında masrafları karşılar. Otel konaklaması, beslenme ve giyim gibi temel ihtiyaçlardan doğan masraflara yöneliktir.

Nakil: Sigortalının Koronavirüs teşhisi nedeniyle ortaya çıkan gecikmiş seyahat giderleri, evine nakli ya da cenazenin nakledilmesi kapsam altındadır.

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Müşterilerin her türlü ihtiyacı düşünülerek poliçe kapsamında birçok teminata yer verilir. 

COVID-19 (Koronavirüs) Yurt Dışı Seyahat Sigortası kapsamı oldukça geniştir. Bagaj kaybı, tıbbi danışmanlık ve acil mesajlar dışında diğer teminatlar şunlardır:

Tıbbi ve Yatarak Tedavi (Covid-19 Dahil): Yurt dışında Koronavirüs hastalığına yakalanırsanız ve tanı konulursa poliçe kapsamında ayakta ve yatarak tedavi masrafları ödenir.

Sigortalının Seyahati veya Nakli: Yurt dışı tatiliniz sırasında hastalık nedeniyle bir şehirde tedavi olmanız ya da bir noktaya ulaşmanız gerekirse yolculuk giderleri karşılanır.

Sigortalının Daimi İkametgâha Nakli: Yurt dışında tedaviniz tamamlandıktan sonra evinize geri dönmek istediğiniz zaman nakil işleminiz poliçe kapsamındadır.

Sigortalının Cenazesinin Nakli: Koronavirüs nedeniyle yurt dışında hayatını kaybedenlerin ülkeye nakli uygun koşullar ve ortamda sağlanır.

Konaklama Teminatı: Yurt dışında hastalığa yakalanıp hastanede tedavi olmuyorsanız karantinaya alınırsınız. Bu durumda otellerde konaklama, yeme – içme ve giyim maliyetiniz poliçe limitleri dahilinde ödenir.

Covid-19 Seyahat Sigortası Nedir?

Türkiye dahil tüm dünyayı etkisi altına alan ve uzun süre ülkelerin birbiri arasındaki seyahatlerini durduran Covid-19 yasakları insanlara zor günler yaşattı. Etkisi yavaşlasa da hala devam eden hastalığa karşı yurt içi ve yurt dışı yolculuklarda önlem olarak sunulan ürüne “Covid-19 Seyahat Sigortası” denir.

Pandemi döneminde seyahate çıktığınız insanlarla birlikte yaptığınız yolculuk ya da şehri keşfetmek için çıktığınız bir gezi salgına yakalanmaya neden olabilir. Yıllar boyunca pandemi yasakları ile hayatınızı durdurmuş olabilirsiniz. Bu nedenle artık hayata karışmak ve aktivitelere katılmak istemeniz normaldir. Fakat her ihtimale karşı önlem almanız gerekir.

Ziyaret ettiğiniz şehirde Koronavirüsü’ne yakalanarak daha uzun süre konaklamak zorunda kalabilir, karantina altına alınabilir ya da hastanede tedavi olmanız gerekebilir. Bu durumda kendinizi ve bütçenizi zorlayabilecek giderler meydana gelir. Covid-19 Seyahat Sigortası tam da bu aşamada sizin yanınızda olur. Oluşabilecek maliyetleri poliçe kapsamında karşılar.

Pandemi döneminde ve sonrasında insanların her an salgına yakalanabilecek olması nedeniyle yeni bir sağlık sigortası türüne ihtiyaç duyulmuştur. Kapsam dışı bırakılan Koronavirüs hastalığını teminat altına alan Covid-19 Yurt içi ve Yurt dışı Seyahat Sigortaları bu amaçla hazırlanmıştır.

Özellikle Avrupa’da sağlık alanında tedavi masraflarının büyük bir maddi güç gerektirmesi nedeniyle yurt dışı seyahat sigortası önemlidir. Yurt içi seyahat sigortası da özel hastanelerle en iyi şartlarda bakılmak için sizin sağlık giderlerini karşılar. Poliçeye göre konaklama, ulaşım ve bagaj gibi farklı kapsamlar sunan sigorta türleri belli bir amaca hizmet eder.