Mini Konut Sigortası

Uygun primlerle evini güvence altına almak isteyenlere özel Sompo Sigorta’dan Mini Konut Sigortası!

KONUTUNUZU UYGUN PRİMLERLE KORUMAYA ALIN

Özel yaşamınız olan eviniz, iyisiyle kötüsüyle, aynı zamanda tüm anılarınızın mimarı! Bu özel yeri ekonomik fiyatlarla sigortalamak artık mümkün.

Yangın ve hırsızlık risklerine karşı evinizi, kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak istiyorsanız, Mini Konut ürünü sayesinde gönül rahatlığı ile evinizin keyfini sürebilirsiniz. Başınıza gelebilecek herhangi bir hasar durumunda; 0850 250 81 81 numaralı Sompo 7/24 Yardım Hattı’nı arayarak tüm yardım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilir ve faydalanabilirsiniz. 

..

Ürün içeriği

Mini Konut

Yangın (Bina - Eşya) 

Mini Konut

Hırsızlık (Eşya) 

Mini Konut

Binaya Ait Sabit Kıymetler Hırsızlık

Tüm Teminatları Göster

7/24 Yardım

 1. Tesisat işleri
 2. Elektrik işleri
 3. Cam işleri
 4. Anahtar işlemleri
 5. Konuta doktor veya ambulans gönderimi
 6. Profesyonel ev hizmetleri organizasyonu
 7. Bilgisayar destek hizmeti
 8. Yaralanma veya hastalık nedeni ile nakil
 9. Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil
 10. Tıbbi danışma
 11. İndirimli araç kiralama
 12. Aracın kaza durumunda çekilmesi

Ürün Avantajları

 • Konuttaki beklenmedik bir yangın kaynaklı oluşan eşya ve bina hasarlarını, Mini Konut Sigortası ile karşılayabilirsiniz. 
 • Hırsızlık sonucu çalınan eşyalarınız ile birlikte hırsızların binanıza verebileceği zararları da teminat altına almanızı sağlar.
 • Mini Konut sigortası ile konutunuzda oluşabilecek tesisat, elektrik, cam ve anahtar işleri acil ihtiyaçlarını teminat altına alabilirsiniz.
 • Evinizdeki acil ihtiyaçlarınızın yanında aracınızın kaza durumunda çekilme, kurtarılma ve lastik değişimi gibi ihtiyaçlarınızı da bu ürün ile teminat altına alabilirsiniz. 
 • Mini Konut ürünü, acil durumlarda konutunuza doktor ve ambulans gönderimi ile seyahatlerinizde yaşayabileceğiniz hastalık ve yaralanma durumlarında ikametgahınıza naklini de sağlamaktadır.

Asistans Hizmetleri

Mini Konut

Doktor ve Ambulans Gönderimi

Mini Konut

Çilingir Hizmeti

Mini Konut

Tesisat İşleri

Mini Konut

Cam İşleri

Mini Konut

Elektrik İşleri

Sıkça Sorulan Sorular

Poliçe kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi durumunda eksper raporu haricinde ödeme yapılır mı?

Eksper raporları tazminat tutarının hesabında yol gösterici belgelerdir, bağlayıcılığı yoktur. Tazminat tutarı konusunda sigortalı ile sigorta şirketi arasındaki anlaşmazlıklarda bağlayıcı karar verme yetkisi mahkemelerindir. 

Poliçede hırsızlık riskine karşı teminat altına alınan bina sabit kıymetleri nelerdir?

Elektrik, doğalgaz, su saatleri, kombi, uydu anteni, güneş kolektörü, kalorifer ve kapı gibi kıymetler sigorta değerine bakılmaksızın , poliçe üzerinde belirtilen sigorta bedeline kadar teminat altına alınmıştır.


Mini Konut Sigortası özelinde hangi eşyalar teminat altındadır?

Sigortalıya ve kendisiyle birlikte oturan aile bireyleri veya birlikte yaşadığı kişiler ve çalışanlarına ait konut içerisinde bulunan ev eşyası ve kişisel eşyalardır. Bu kapsamda konut dışındaki garaj, bahçıvan evi gibi eklentilerde bulunan eşyalar da dahildir. Her türlü motorlu taşıt, karavan, tekne ve bunların aksesuar ve yedekleri ve canlı hayvanlar ile ticari nitelikteki mal, emtia ve demirbaşlar eşya kapsamına girmez. Konutta bulunan ısı pompası, bedeli eşya bedeline eklenmek kaydı ile ev eşyası teminatı kapsamında değerlendirilecektir. 

Konuttaki beklenmedik yangın ve hırsızlık kaynaklı doğan zararları, Mini Konut Sigortası ile karşılanabilir mi?

Evet, karşılanır. Her iki teminat da 50.000 TL limit ile güvence altındadır.