Tamamlayıcı Sağlık

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Karşılaşacağınız sağlık problemlerine karşı anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti vermeden, bütçenize uygun primlerle güvence altında olmak ister misiniz? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası geniş kapsamlı hizmetleri ve uygun fiyatları ile Sompo'da. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına göz atın...
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Ticari Elektronik İleti Gönderilmesini istiyorum/kabul ediyorum.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız. Tamamlayıcı Sağlık

SOMPO TAM SENLİK TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Sağlık tedavi ve muayene işlemlerinizde anlaşmalı özel hastanelerde ilave fark ücreti ödemeden, çok uygun fiyatlarla güvence altında olmak ister misiniz? Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde Sompo Sigorta ve SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ilave ücret vermeden, yüksek standartlı özel sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz.


Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzde; Dünya Sağlık Örgütü veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen küresel, bölgesel ya da ülke genelindeki salgın hastalıklara ilişkin sağlık giderlerini, hastalıkla ilgili belirti veya şikayetlerin sigorta kapsamına dahil olunduktan 30 gün sonra ortaya çıkmış olması şartıyla poliçe teminatları, limitleri, ödeme yüzdeleri ve uygulama esasları dahilinde karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket ürünümüzü incelemek için tıklayın...

Ürün İçeriği

Tamamlayıcı Sağlık

Yatarak Tedavi

Tamamlayıcı Sağlık

Ayakta Tedavi

Tamamlayıcı Sağlık

Hastanede Gündelik Yatış Tazminatı

Tamamlayıcı Sağlık

Anlaşmasız Kurumlarda 3 SUT'a Kadar Ödeme 

Yatarak Tedavi Teminatları

Yatarak tedavi masraflarınız, özel ve genel şartlar çerçevesinde yüzde 100 ve limitsiz olarak karşılanır.

 1. Cerrahi ve dâhili yatışlar
 2. Yoğun bakım
 3. Kemoterapi
 4. Radyoterapi
 5. Diyaliz
 6. Küçük müdahale
 7. Koroner anjiyografi
 8. Standart tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderleri
 9. Fizik tedavi (Ameliyat sonrası)
 10. Tıbbi Malzeme (Poliçede belirtilen limitler dahilinde) 
 11. Suni Uzuv (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 12. Yardımcı Tıbbi Malzeme (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 13. Evde Bakım (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)


Ayakta Tedavi Teminatları

Sigortalı başına yıllık 3-5-7-10 veya 12 adet başvuru limiti seçenekleriyle geniş teminat kapsamı sunulur.

 1. Doktor muayene
 2. Laboratuvar
 3. Radyoloji
 4. İleri tanı yöntemleri
 5. Fizik tedavi


Tüm Teminatları Göster

Ek Hizmetler

Ücretsiz Check-Up

Ücretsiz Check-Up

Ücretsiz Diş Tedavi Paketi

Ücretsiz Diş Tedavi Paketi

Online Doktor Görüşmesi

Online Doktor Görüşmesi

Online Psikolojik Danışmanlık & Diyetisyen Görüşmesi

Online Psikolojik Danışmanlık & Diyetisyen Görüşmesi

Ambulans Koordinasyon Hizmeti

Ambulans Koordinasyon Hizmeti

Sompo Sigorta Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757

Sompo Sigorta Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757

Ürün Avantajları

 • Sompo Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşmalı özel hastanelerde karşılaştığınız yüksek fiyatlara karşı bütçenizi korur. Ayrıca geniş hastane ağı ve yüksek kaliteli imkanlarıyla fark ücreti ödemeden rahatça tedavi ve muayene imkanlarından yararlanmanızı sağlar. Ayrıca Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, sigortalının yaşına, cinsiyetine ve seçtiği teminat paketine göre farklılık gösterir.
 • Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında dilerseniz Yatarak Tedavi ya da ihtiyacınıza uygun olarak 3, 5, 7, 10 veya 12 adet Ayakta + Yatarak Tedavi paketlerinden birini seçebilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınıza uygun teminatlara çok uygun fiyatlarla ulaşabilir ve Özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ailenizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Size özel en uygun tamamlayıcı sağlık sigortanız ile ilgili tüm destek ihtiyaçlarınızda 0850 250 0757 numaralı Sompo 7/24 Sağlık Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz. Ayrıca Sompo Mobilo uygulamamızdan teklif alabilir ve poliçenizi görüntüleyerek tamamlayıcı sağlık sigortanızın kapsamıyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • İnternet Sigortacılığı ve mobil uygulamamız üzerinden size özel kampanyalardan faydalanabilir, anında online teklif alabilir ve tek tıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca yenileme döneminize özel fırsatları da yine İnternet Sigortacılığı’ndan yakalayabilirsiniz.
 • Tedavi giderlerinizin karşılanmasına ek olarak, “Hastanede Gündelik Yatış Tazminatı” kapsamında size ödeyeceğimiz nakit para tutarını ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz..
 • Anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarında gerçekleşen sağlık harcamalarında (Sompo Sigorta Tamamlayıcı Anlaşması olmayan sağlık kurumlarında SGK kullanımı şartı ile gerçekleşen) elden alacağınız faturalar için size yatarak ve ayakta tedavilerde 3 SUT’a kadar ödeme alabilirsiniz.
 • Diş Tedavi Paketi, Check Up, Online Doktor ve Online Psikolojk Danışmanlık/ Diyetisyen hizmetlerinden, herhangi bir ek prim ödenmeksizin yararlanabilirsiniz.
 • Aile bireylerinizi de aynı poliçe ile sigortalamak istiyorsanız aile indirimi avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Poliçenizle ilgili hizmetler ve sağlık sorularınız için, Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757 SJS (Sağlık Danışma Hattı) üzerinden 7/24 Destek alabilirsiniz.

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Poliçede yer alan sigorta primi miktarının belirlenmesinde belirli kriterler dikkate alınıyor. Buna göre tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları sigorta şirketine ve sigortadan faydalanacak olan kişiye göre değişiklik gösteriyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, bir sağlık sigortası türü olduğundan dolayı sigortadan faydalanacak kişinin sağlık durumu en belirleyici kriter oluyor. Kişinin mevcut hastalıkları ve tıbbi geçmişi önem taşıyor. Daha önce geçirilen ameliyatlar, kullanılan ilaçlar, konulan teşhisler, yapılan tahliller, genetik hastalıklar, varsa aile fertlerinin hastalık öyküsü, gibi çok sayıda kriter göz önünde bulundurularak sigortadan faydalanacak kişinin risk analizi yapılıyor. Bu hususta sigortalının beyanlarının doğruluğu çok büyük önem taşıyor.

Risk analizi sırasında yaş kriteri de göz önüne alınıyor. Genç bir kişinin sağlık problemi yaşama riski yaşlı bir kişiye göre daha düşük olduğundan, genç bir kişinin ödeyeceği tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı yaşlı bir kişinin ödeyeceğinden daha uygun oluyor.

Sigortadan faydalanacak kişinin sağlık riski analizi, poliçe kapsamı ve poliçe kapsamında sigorta şirketinin ödemekle yükümlü olduğu teminat oranları da dikkate alınarak tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı belirleniyor.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sigorta teminatının kapsamı ve şartları poliçe adı verilen sigorta sözleşmeleriyle belirleniyor. Sigorta sözleşmesinin tarafları sigorta ettiren ve sigorta şirketi oluyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası da zorunlu bir sigorta türü olmadığından dolayı, içeriği taraflarca serbestçe tayin edilebiliyor. Poliçede sigorta şirketinin üstlendiği riskler ile bu risklerin gerçekleşmesi durumunda ortaya çıkan zararı hangi koşullarda ve hangi limitlerde tazmin edeceği net bir şekilde belirtiliyor. Sigorta şirketi poliçede yer almayan risklerden dolayı ortaya çıkan zararlardan sorumlu tutulamıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı taraflarca serbest şekilde belirlenebiliyor olmakla birlikte standart olarak teminat kapsamında olan kalemler de sigorta kapsamında bulunuyor. Buna göre anlaşmalı hastanelerde ayakta tedavi kapsamında yapılan tahliller, muayeneler, tetkikler ve küçük cerrahi operasyonlar tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanıyor. Ayrıca yatarak tedavi kapsamında oda, yemek, refakatçi ve diyaliz benzeri sağlık hizmetleri de tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından ödeniyor.

İlaç masrafları genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamının dışında tutuluyor. Öte yandan genişletilmiş paket kapsamında bu masrafın da teminat altına alınması söz konusu olabiliyor.

Sigorta sistemi gelecekte ortaya çıkması muhtemel olan riskleri teminat altına alma mantığı üzerine kuruluyor. Sağlık sigortaları da benzer mantık ile çalışıyor. Buna göre kişilerin halihazırda mevcut olan ve beyan zorunluluğu olan sağlık sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar sigorta kapsamına dahil edilmiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasında da aynı şekilde kişinin poliçe imzalanırken mevcut olan hastalıkları teminat kapsamı dışında bırakılıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Sigorta primlerinin belirlenmesinde yaş kriteri önemli olduğu için sigorta şirketleri sigorta türleri bakımından yaş konusunda alt ve üst limit belirleyebiliyor. Sompo Sigorta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında yer alan ve 0-67 yaş arası tüm müşterilerine tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarını sunuyor.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Diğer Sağlık Sigortalarından Farkı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, bir sağlık sigortası ürünü olmak beraber özel sağlık sigortasına göre işleyiş bakımından temel farklılıklar barındırıyor. Kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmeleri için öncelikle sosyal güvenlik kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor olmaları gerekiyor. Sosyal güvenlik veya genel sağlık sigortası kapsamında olmayan kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaları mümkün olmuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz şekilde sağlık hizmeti alma imkanı sağlıyor. Özel sağlık sigortasına bir alternatif olarak tercih edilebilen tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde insanlar hem düşük prim ödemeleri yapıp hem de çok sayıda özel sağlık kuruluşundan ücretsiz sağlık hizmeti alabiliyor.
 • Özel sağlık sigortası olmayıp yalnızca sosyal güvenlik kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanabilen kişiler için devlete bağlı sağlık kuruluşlarına alternatif seçenekler oluşuyor. Özel hastanelerin muayene ücretlerini karşılamakta zorlanan bireyler, devlet hastanelerine gitmek yerine SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarını tercih edebiliyor. Böylece bireyler, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde artan sağlık kuruluşu seçenekleri arasından diledikleri kuruluşa başvurabiliyorlar.
 • Özel sağlık sigortaları genellikle özel hastanelerdeki tedavi masraflarının %80’lik bir kısmını karşılıyorken, tamamlayıcı sağlık sigortası tedavi masraflarının tamamını karşılıyor; çok küçük tutarlarda katılım payı ödemeniz yeterli.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası için ödenen primlerde vergi indirimi hakkı bulunuyor. Bunun için aylık ödenen sigorta primi tutarının asgari ücreti geçmemesi ve kişinin brüt gelirinin %15’ini aşmaması gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi kişinin maaş bordrosuna yansıtılıyor.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde teminat kapsamı taraflarca serbestçe belirlenebiliyor. Bununla birlikte tüm poliçelerin teminat kapsamında ayakta tedavi için standart olarak tahlil, muayene, tetkik ve küçük cerrahi operasyonlar bulunuyor. Yatarak tedavi bakımından ise oda, yemek, refakatçi ve diyaliz benzeri sağlık hizmetleri yine tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında kabul ediliyor. Karşılıklı anlaşmak suretiyle poliçe kapsamının ambulans hizmetleri, check-up, diş tedavisi, doğum vs. gibi masrafları da kapsayacak şekilde genişletilmesi mümkün.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanede tedavi ve muayene olmak istediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında sizden alınan masrafları teminat altına alır. Böylelikle poliçe kapsamındaki hizmetler için SGK anlaşmalı bir özel hastaneye gittiğiniz zaman hiçbir ek ücret ödemeden rahatça tedavi ve muayene olabilirsiniz!

Neden Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bütçenize uygun bir sağlık sigortası türüdür. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanede tedavi ve muayene olmak istediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında SGK’nın ödediği tutarın üzerindeki ilave masrafları karşılar.

Koronavirüs (Covid-19) Tedavisi, Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır? Hangi Kurumlarda Geçerlidir?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzde; Dünya Sağlık Örgütü veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen küresel, bölgesel ya da ülke genelindeki salgın hastalıklara ilişkin sağlık giderleri, hastalıkla ilgili belirti veya şikayetlerin sigorta kapsamına dahil olunduktan 30 gün sonra ortaya çıkmış olması şartıyla poliçe teminatları, limitleri, ödeme yüzdeleri ve uygulama esasları dahilinde karşılanmaktadır. Covid-19’da ise, yeni poliçe yaptıran veya başka şirketten geçiş yapan tüm sigortalılarımız bekleme süresi olmaksızın istisnai olarak poliçe kapsamı dahilinde hizmetimizden yararlanabilecek. 

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizin ve ailenizin sağlığı ile ilgili giderleri güvence altına alan bir sigortadır. Bu yüzden sigortanızı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak kimlik bilgilerinizde yazdığı gibi girmelisiniz.
 2. Online Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alırken ve satın almadan önce poliçenizin genel / özel şartları, Bilgilendirme Formu, Açık Rıza Beyanı, Aydınlatma Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini işaretlediğinizden emin olmalısınız.
 3. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminat kapsamını incelemeli ve geçmişten gelen bir hastalığınızın kapsam dışı olduğunu bilmelisiniz.
 4. Sadece Yatarak tedavi masraflarının mı yoksa hem Yatarak hem Ayakta tedavi masraflarının mı karşılanmasını istediğinize göre paket seçiminizi yapmalısınız.
 5. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satın alırken ödeme aşamasında kredi kartınıza taksit yaptırmak istiyorsanız taksit seçeneğini işaretlediğinizden ve satın almak istediğiniz taksit adedini seçtiğinizden emin olunuz.  

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Aldım, Poliçeme Nasıl Ulaşabilirim?

Poliçenizi satın aldıktan sonra anında dilediğiniz zaman İnternet Sigortacılığı veya Sompo Mobilo üzerinden Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık sigortası poliçe detaylarınızı görüntüleyebilir ve sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkı Nedir?

Özel Sağlık Sigortası veya Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih ederken kararsız kaldıysanız ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki kriterlerle karar verebilirsiniz:

 1. Özel Sağlık Sigortası yaptırırken genellikle sosyal güvenceniz olup olmadığı aranmaz, Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise sosyal güvence (SGK) sahibi olmak gereklidir.
 2. Özel Sağlık Sigortasında teminatlar dahilinde masraflarınızın bir kısmı karşılanırken, geri kalan kısmını sizin ödemeniz gerekebilir. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise teminat kapsamında ve poliçe limitinde hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez.
 3. Özel Sağlık Sigortası teminatları genişletildiğinde yurt dışında da kullanılabilme şansı bulunmaktadır fakat Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece Türkiye’de kullanılabilir. Bu yüzden yurt dışı sağlık sigortası arıyorsanız özel sağlık sigortasını tercih etmeniz daha uygun bir tercih olacaktır.
 4. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası en uygun fiyata sahip sağlık sigortalarından biridir. Özel Sağlık Sigortası bu sigortaya göre daha yüksek fiyatlı kalmaktadır.
 5. Özel Sağlık Sigortasında katılım payı ödersiniz. Mesela tedavi masrafınızın %80’ini sigortanız karşılıyorken %20 civarını siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ise %100 tedavi masraflarınızı karşılamaktadır, sadece 15 TL katılım payı ödemeniz yeterlidir. 

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası isteğe bağlı bir sağlık sigortası türüdür. Genel sağlık sigortasının kapsamını genişletmek, özel hastane kalitesinde tedavi olmak ve alanında uzman seçkin doktor kadrosuyla tedavi olmak istediğinizde çok uygun / hesaplı fiyatlarla Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesaplama

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası priminizi yukarıda bulunan teklif formunu doldurarak, 30 saniye içerisinde size özel hesaplanan fiyatı görüntüleyebilir ve dilerseniz tek tıkla taksitli satın alabilirsiniz. Eğer online satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi arayabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.  

Online Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılır Mı?

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen online olarak Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın almak çok hızlı ve kolaydır. TSS ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi online olarak saniyeler içerisinde alabilirsiniz. TSS teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi taksitle ve özel indirimlerle satın alabilirsiniz. Satın aldığınız Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigorta poliçenizi yine tek tıkla görüntüleyip, indirebilirsiniz. Size özel geniş teminatlarla hazırlanan sağlık sigortası poliçenizi dilediğiniz zaman internet sigortacılığı üzerinden veya Sompo Mobilo müşteri uygulamamızdan takip edebilirsiniz.

Online Teklif Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak satın almak isterken desteğe mi ihtiyacınız var? 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayıp 7/24 Destek alabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman online olarak yardım alabilirsiniz.   

Sağlık Sigortamı Online Olarak Almamın Avantajları Nedir?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı hemen online olarak satın almak çok avantajlıdır. 

 1. Size özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz yerden, hiçbir vakit kaybetmeden saniyeler içerisinde sağlık poliçesi teklifinizi hesaplayabilir böylelikle Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne kadar öğrenebilirsiniz. Bir sonraki adımda veya dilediğiniz başka bir zaman taksitli veya peşin olarak satın alabilirsiniz.
 3. Dilediğiniz zaman 7/24 ulaşabileceğiniz 0850 250 0 757 numaralı Sompo Sigorta Sağlık Danışma hattımızdan her türlü konuda yardım alabilirsiniz.
 4. Sompo Mobilo uygulamasından dilediğiniz gibi poliçeleriniz ve tekliflerinizi takip edebilir ve birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İnternetten Sağlık Sigortası Satın Alırken Güvenli Ödeme Mümkün Mü?

Sigorta yaptırarak geleceğinizi koruma altına alırken, Sompo Sigorta da kredi kartınızı ve sizi koruma altına alıyor! İnternetten alışverişte, en güvenilir online ödeme yöntemlerinden birisi olan 3D Secure ile ödeme yapılan Sompo Sigorta’da, sizin bilginiz ve onayınız olmadan herhangi bir satın alma işlemi gerçekleşmemektedir. “3D Secure nedir” veya “3D Secure ne demek?” gibi sorularınız varsa hemen yanıtlandıralım. Satın alma aşamasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, bankanızda kayıtlı telefon numaranıza gelen onay kodunu, ödeme ekranına girerek güvenli ödeme işlemini tamamlamış olursunuz. 3D Güvenli Ödeme sistemi sayesinde aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan, internet üzerinden sigorta yaptırma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ödeme konusunda merak ettiklerinizle ilgili Çağrı Merkezimize ulaşarak detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Başka İlde Kullanabilir Miyim?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız, poliçenizde seçtiğiniz anlaşmalı kurum ağı kapsamımızda tüm Türkiye’de geçerlidir.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığımız zaman "Sağlık sigortamı ne zaman yenilemeliyim?" veya "Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme işlemi nasıl olacak?" çok sorulan sorular arasındadır.

Poliçe bitiş tarihinize en az 15 gün kala yenileme teklifinizle ilgili bilgileri acentenizden öğrenebilirsiniz. 

Yenileme dönemi içerisinde poliçenizi yenilemek, size özel sunulan indirimleri ve fırsatları kaybetmemeniz ayrıca yenileme güvencesi fırsatından mahrum kalmamanız için çok önemlidir. 

Sağlık Sigortamı Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir Miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksitle sağlık sigortası ürününüzü satın alabilirsiniz. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Durumlar Nelerdir?

Sağlık sigortanızda teminat dışı kalabilecek halleri, poliçenizle birlikte görüntüleyebileceğiniz Poliçe Özel Şartlarından öğrenebilirsiniz. Sağlık sigortanızda teminat dışı kalabilecek haller aşağıdaki gibidir:

Aşağıdaki haller nedeniyle sigortalıların sigorta süresi içinde hastalanmaları ve/veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları teminat dışında kalır. 

 1. Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar, 
 2. Cürüm işlemek veya cürme teşebbüs, 
 3. Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması, 
 4. Esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı, 
 5. Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj, 
 6. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar. 
 7. Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile, 
 8. Poliçe özel şartlarında düzenlenecek sair teminat dışı haller. 

Sağlık Sigortası Genel Şartlarını incelemek için tıklayınız. 

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Güvencesi Nedir?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme güvencesi olan bir sağlık sigortasıdır. Yenileme güvencesi; sigortalının bu güvenceyi almasından sonra, Sağlık Sigortası Genel Şartlarında tanımlı beyan ve ihbar yükümlülükleri dışında, sigortacı tarafından bu kişinin değişen sağlık koşullarına göre risk değerlendirmesi yapmaması, hastalık için ek prim almaması, belirli hastalıklar için bekleme süresi veya muafiyet tanımlamaması ve sigortalının varsa mevcut limit, hastalık ek prim, muafiyet ve katılım payında değişiklik yapmamasıdır.

Yenileme Güvencesi değerlendirmesi koşulları poliçenizle birlikte özel şartlarda yer almaktadır.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primim Neden Yüksek Çıktı?

TSS teklifi fiyatları öğrenilmek istendiğinde en çok sorulan sorulardan bazıları “Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne kadar” veya “Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ücreti neden yüksek?” olabilmektedir. Sağlığınızla ilgili karşılaşabileceğiniz birçok riske karşı yaptırılan Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının fiyatı çeşitli kriterlere göre belirlenir. Yaşınız, yaşadığınız şehir, seçtiğiniz plan, anlaşmalı kurum ağı gibi kriterlerle birlikte size özel en uygun Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifini 30 saniye içinde alabilirsiniz.

Özel Hastanede Tedavi Olurken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Anlaşmalı kurum ağımızda yer alan bir sağlık kuruluşuna gittiğiniz zaman TC kimlik numaranızı görevlilerle paylaşıp randevunuzu alıp, kayıt yaptırdıktan sonra Sompo Sigorta Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizin olduğunu görevliye belirtmelisiniz. Anlaşmalı kurum görevlisi SGK müstehaklığınızı kontrol ettikten sonra, provizyon sürecinizi başlatmaktadır.

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Provizyonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?


 1. O anki sağlık durumunuz ve tedavi – muayene olmak istediğiniz durum SGK’nın karşılamadığı ve/veya poliçede teminat dışı haller içerisinde yer almamalıdır.
 2. Sağlık kuruluşunun poliçede seçtiğiniz anlaşmalı hastane ağımız içerisinde olması gerekmektedir. Güncel anlaşmalı kuruluş listesine ulaşmak için tıklayın.
 3. Tercih ettiğiniz hekim, sigorta şirketiniz ile anlaşmalı kuruluş ağında ve SGK ile anlaşmalı olmalıdır.
 4. Planlı bir muayene / tedavi sürecine girmeye hazırlanıyorsanız bunu bize mümkün olduğu kadar önceden haber vermeniz gerekmektedir. 

Gittiğim Doktor Beni Başka Bir Doktora (Branşa) Yönlendirdi, Tedavi Hakkımdan Harcar Mı?

SGK uygulaması gereği mevcut uygulamada başka branşa yönlendirme 2. bir işlem (vaka) olarak sayıldığı için yıllık muayene hakkınızdan harcamaktadır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Sunar mı?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum masraflarını karşılamamaktadır. Bununla birlikte size özel hazırlanmış Sompo Sigorta TSS Doğum Paket ve TSS Doğum+Rutin Muayene Paket planları ile doğuma yönelik giderlerinizi, poliçe genel ve özel şartları çerçevesinde güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca bu planları Yatarak veya Yatarak+Ayakta Tedavi planları ile birlikte de alabilirsiniz.  

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sağlık Sigortası Hizmetleri İçin 7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tam Senlik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil olmak üzere sağlık ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan 0850 250 0 757 numaralı Sağlık Danışma Hattımızdan veya web sitemiz üzerinde bulunan destek formu ya da online sohbet opsiyonundan faydalanabilir, dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.