Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Karşılaşacağınız sağlık problemlerine karşı anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti vermeden, bütçenize uygun primlerle güvence altında olmak ister misiniz? Tamamlayıcı sağlık sigortasına göz atın...
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız.

SOMPO TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Sağlık tedavi ve muayene işlemlerinizde anlaşmalı özel hastanelerde ilave fark ücreti ödemeden, çok uygun fiyatlarla güvence altında olmak ister misiniz? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde Sompo Sigorta ve SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ilave ücret vermeden, yüksek standartlı özel sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz. Üstelik kamu üniversite hastanelerindeki öğretim üyeleri muayeneleri için ödeyeceğiniz fark ücretleri de kapsam dahilinde!

Üstelik şimdi, tüm Dünya ile birlikte ülkemizde de ortaya çıkan Koronavirüs salgın hastalığının tedavisinde de (Covid-19) sigortalılarımızın yanındayız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzde; Dünya Sağlık Örgütü veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen küresel, bölgesel ya da ülke genelindeki salgın hastalıklara ilişkin sağlık giderlerini, hastalıkla ilgili belirti veya şikayetlerin sigorta kapsamına dahil olunduktan 30 gün sonra ortaya çıkmış olması şartıyla poliçe teminatları, limitleri, ödeme yüzdeleri ve uygulama esasları dahilinde karşılanmaktadır. Covid 19’da ise, yeni poliçe yaptıran veya başka şirketten geçiş yapan tüm sigortalılarımız bekleme süresi olmaksızın istisnai olarak poliçe kapsamı dahilinde hizmetimizden yararlanabilecek.Ürün İçeriği

Yatarak Tedavi

Kamu Hastaneleri Öğretim Üyeleri Muayene Fark Ücreti

Hastanede Gündelik Yatış Tazminatı

Ayakta Tedavi

Yatarak Tedavi Teminatları

Yatarak tedavi masraflarınız, özel ve genel şartlar çerçevesinde yüzde 100 ve limitsiz olarak karşılanır.

 1. Cerrahi ve dâhili yatışlar
 2. Yoğun bakım
 3. Kemoterapi
 4. Radyoterapi
 5. Diyaliz
 6. Küçük müdahale
 7. Koroner anjiyografi
 8. Standart tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderleri
 9. Fizik tedavi (Ameliyat sonrası)
 10. Evde Bakım (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 11. Suni Uzuv (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 12. Yardımcı Tıbbi Malzeme (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)


Ayakta Tedavi Teminatları

Sigortalı başına yıllık 10 adet başvuru limiti ile geniş teminat kapsamı sunulur.

 1. Doktor muayene
 2. Laboratuvar
 3. Radyoloji
 4. İleri tanı yöntemleri
 5. Fizik tedavi


Tüm Teminatları Göster

Ek Hizmetler

Sompo Sigorta Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757

Sompo Sigorta Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757

Ambulans Koordinasyon Hizmeti

Ambulans Koordinasyon Hizmeti

Ücretsiz Diş Tedavi Paketi

Ücretsiz Diş Tedavi Paketi

Ücretsiz Check-Up

Ücretsiz Check-Up

Ürün Avantajları

Genel Şartlar

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanede tedavi ve muayene olmak istediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında sizden alınan masrafları teminat altına alır. Böylelikle poliçe kapsamındaki hizmetler için SGK anlaşmalı bir özel hastaneye gittiğiniz zaman hiçbir ek ücret ödemeden rahatça tedavi ve muayene olabilirsiniz!

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bütçenize uygun bir sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanede tedavi ve muayene olmak istediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında SGK’nın ödediği tutarın üzerindeki ilave masrafları karşılar.

Koronavirüs (Covid-19) Tedavisi, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır? Hangi kurumlarda geçerlidir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzde; Dünya Sağlık Örgütü veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen küresel, bölgesel ya da ülke genelindeki salgın hastalıklara ilişkin sağlık giderleri, hastalıkla ilgili belirti veya şikayetlerin sigorta kapsamına dahil olunduktan 30 gün sonra ortaya çıkmış olması şartıyla poliçe teminatları, limitleri, ödeme yüzdeleri ve uygulama esasları dahilinde karşılanmaktadır. Covid-19’da ise, yeni poliçe yaptıran veya başka şirketten geçiş yapan tüm sigortalılarımız bekleme süresi olmaksızın istisnai olarak poliçe kapsamı dahilinde hizmetimizden yararlanabilecek. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizin ve ailenizin sağlığı ile ilgili giderleri güvence altına alan bir sigortadır. Bu yüzden sigortanızı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak kimlik bilgilerinizde yazdığı gibi girmelisiniz.
 2. Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alırken ve satın almadan önce poliçenizin genel / özel şartları, Bilgilendirme Formu, Açık Rıza Beyanı, Aydınlatma Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini işaretlediğinizden emin olmalısınız.
 3. Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminat kapsamını incelemeli ve geçmişten gelen bir hastalığınızın kapsam dışı olduğunu bilmelisiniz.
 4. Sadece Yatarak tedavi masraflarının mı yoksa hem Yatarak hem Ayakta tedavi masraflarının mı karşılanmasını istediğinize göre paket seçiminizi yapmalısınız.
 5. Tamamlayıcı Sigortası satın alırken ödeme aşamasında kredi kartınıza taksit yaptırmak istiyorsanız taksit seçeneğini işaretlediğinizden ve satın almak istediğiniz taksit adedini seçtiğinizden emin olunuz  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sompo Sigorta tarafından size özel fiyatlarla sunulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında teminat ve genel şartlar Kapsamında:

Yatarak Tedavi Teminatları: (%100 ve limitsiz)

 1. Cerrahi ve dâhili yatışlar
 2. Yoğun bakım
 3. Kemoterapi
 4. Radyoterapi
 5. Diyaliz
 6. Küçük müdahale
 7. Koroner anjiyografi
 8. Standart tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderleri
 9. Fizik tedavi (Ameliyat sonrası)
 10. Evde Bakım (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 11. Suni Uzuv (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)
 12. Yardımcı Tıbbi Malzeme (Poliçede belirtilen limitler dahilinde)

Ayakta Tedavi Teminatları: (10 Adet Limitli)

 1. Doktor muayene
 2. Laboratuvar
 3. Radyoloji
 4. İleri tanı yöntemleri
 5. Fizik tedavi 

gibi geniş kapsamlı tedavi ve muayane imkanları teminatları bulunmaktadır.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkı Nedir?

Özel Sağlık Sigortası veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih ederken kararsız kaldıysanız ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki kriterlerle karar verebilirsiniz:

 1. Özel Sağlık Sigortası yaptırırken genellikle sosyal güvenceniz olup olmadığı aranmaz, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise sosyal güvence (SGK) sahibi olmak gereklidir.
 2. Özel Sağlık Sigortasında teminatlar dahilinde masraflarınızın bir kısmı karşılanırken, geri kalan kısmını sizin ödemeniz gerekebilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise teminat kapsamında ve poliçe limitinde hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez.
 3. Özel Sağlık Sigortası teminatları genişletildiğinde yurt dışında da kullanılabilme şansı bulunmaktadır fakat tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Türkiye’de kullanılabilir. Bu yüzden yurt dışı sağlık sigortası arıyorsanız özel sağlık sigortasını tercih etmeniz daha uygun bir tercih olacaktır.
 4. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası en uygun fiyata sahip sağlık sigortalarından biridir, Özel Sağlık Sigortası bu sigortaya göre daha yüksek fiyatlı kalmaktadır.
 5. Özel Sağlık Sigortasında katılım payı ödersiniz. Mesela tedavi masrafınızın %80’ini sigortanız karşılıyorken %20 civarını siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ise %100 tedavi masraflarınızı karşılamaktadır, sadece 15 TL katılım payı ödemeniz yeterlidir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası isteğe bağlı bir sağlık sigortası türüdür. Genel sağlık sigortasının kapsamını genişletmek, özel hastane kalitesinde tedavi olmak ve alanında uzman seçkin doktor kadrosuyla tedavi olmak istediğinizde çok uygun / hesaplı fiyatlarla tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesaplama

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası priminizi yukarıda bulunan teklif formunu doldurarak 30 saniye içerisinde size özel hesaplanan fiyatı görüntüleyebilir, dilerseniz tek tıkla taksitli satın alabilirsiniz. Eğer online satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi arayabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.  

Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılır mı?  

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen online olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın almak çok hızlı ve kolaydır. TSS ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi online olarak hemen saniyeler içerisinde alabilirsiniz. TSS teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi taksitle ve özel indirimlerle satın alabilirsiniz. Satın aldığınız tamamlayıcı sağlık sigorta poliçenizi yine tek tıkla görüntüleyip, indirebilirsiniz. Size özel geniş teminatlarla hazırlanan sağlık sigortası poliçenizi dilediğiniz zaman internet sigortacılığı üzerinden veya Sompo Mobilo müşteri uygulamamızdan takip edebilirsiniz.

Online Teklif Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak satın almak isterken desteğe mi ihtiyacınız var? 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayıp 7/24 Destek alabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman online olarak yardım alabilirsiniz.   

Sağlık Sigortamı Online Olarak Almamın Avantajları Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı hemen online olarak satın almak çok avantajlıdır. 

 1. Size özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz yerden, hiçbir vakit kaybetmeden saniyeler içerisinde sağlık poliçesi teklifinizi hesaplayabilir böylelikle tamamlayıcı sağlık sigortası ne kadar öğrenebilirsiniz. Bir sonraki adımda veya dilediğiniz başka bir zaman taksitli veya peşin olarak satın alabilirsiniz.
 3. Dilediğiniz zaman 7/24 ulaşabileceğiniz 0850 250 0 757 numaralı Sompo Sigorta Sağlık Danışma hattımızdan her türlü yardım alabilirsiniz.
 4. Sompo Mobilo uygulamasından dilediğiniz gibi poliçeleriniz ve tekliflerinizi takip edebilir ve birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İnternetten sigorta satın alırken güvenli ödeme mümkün mü?

Sigorta yaptırarak geleceğinizi koruma altına alırken, Sompo Sigorta da kredi kartınızı ve sizi koruma altına alıyor! İnternetten alışverişte, en güvenilir online ödeme yöntemlerinden birisi olan 3D Secure ile ödeme yapılan Sompo Sigorta’da, sizin bilginiz ve onayınız olmadan herhangi bir satın alma işlemi gerçekleşmemektedir. “3D Secure nedir” veya “3D Secure ne demek?” gibi sorularınız varsa hemen yanıtlandıralım. Satın alma aşamasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, bankanızda kayıtlı telefon numaranıza gelen onay kodunu, ödeme ekranına girerek güvenli ödeme işlemini tamamlamış olursunuz. 3D Güvenli Ödeme sistemi sayesinde aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan, internet üzerinden sigorta yaptırma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ödeme konusunda merak ettiklerinizle ilgili Çağrı Merkezime ulaşarak detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksitle sağlık sigortası ürününüzü satın alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Sunar mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum masraflarını karşılamamaktadır. Bununla birlikte size özel hazırlanmış Sompo Sigorta TSS Doğum Paket ve TSS Doğum+Rutin Muayene Paket planları ile doğuma yönelik giderlerinizi, poliçe genel ve özel şartları çerçevesinde güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca bu planları Yatarak veya Yatarak+Ayakta Tedavi planları ile birlikte de alabilirsiniz.  

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığımız zaman "Sağlık sigortamı ne zaman yenilemeliyim?" veya "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme işlemi nasıl olacaken çok sorulan sorular arasındadır.

Poliçe bitiş tarihinize en az 15 gün kala yenileme teklifinizle ilgili bilgileri acentenizden öğrenebilirsiniz. 

Yenileme dönemi içerisinde poliçenizi yenilemek size özel sunulan indirimleri ve fırsatları kaybetmemeniz ayrıca yenileme güvencesi fırsatından mahrum kalmamanız için çok önemlidir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Durumlar Nelerdir?

Sağlık sigortanızda teminat dışı kalabilecek halleri, poliçenizle birlikte görüntüleyebileceğiniz Poliçe Özel Şartlarından öğrenebilirsiniz. Sağlık sigortanızda teminat dışı kalabilecek haller aşağıdaki gibidir:

Aşağıdaki haller nedeniyle sigortalıların sigorta süresi içinde hastalanmaları ve/veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları teminat dışında kalır. 

 1. Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar, 
 2. Cürüm işlemek veya cürme teşebbüs, 
 3. Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması, 
 4. Esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı, 
 5. Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj, 
 6. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar. 
 7. Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile, 
 8. Poliçe özel şartlarında düzenlenecek sair teminat dışı haller. 

Sağlık Sigortası Genel Şartlarını incelemek için tıklayınız. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Güvencesi Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme güvencesi olan bir sağlık sigortasıdır. Yenileme güvencesi; sigortalının bu güvenceyi almasından sonra, Sağlık Sigortası Genel Şartlarında tanımlı beyan ve ihbar yükümlülükleri dışında, sigortacı tarafından bu kişinin değişen sağlık koşullarına göre risk değerlendirmesi yapmaması, hastalık için ek prim almaması, belirli hastalıklar için bekleme süresi veya muafiyet tanımlamaması ve sigortalının varsa mevcut limit, hastalık ek prim, muafiyet ve katılım payında değişiklik yapmamasıdır.

Yenileme Güvencesi değerlendirmesi koşulları poliçenizle birlikte özel şartlarda yer almaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primim Neden Yüksek Çıktı?

TSS teklifi fiyatları öğrenilmek istendiğinde en çok sorulan sorulardan bazıları “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne kadar” veya “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ücreti neden yüksek?” olabilmektedir. Sağlığınızla ilgili karşılaşabileceğiniz birçok riske karşı yaptırılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının fiyatı çeşitli kriterlere göre belirlenir. Yaşınız, yaşadığınız şehir, seçtiğiniz plan, anlaşmalı kurum ağı gibi kriterlerle birlikte size özel en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifini 30 saniye içinde alabilirsiniz.

Özel Hastanede Tedavi Olurken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Anlaşmalı kurum ağımızda yer alan bir sağlık kuruluşuna gittiğiniz zaman TC kimlik numaranızı görevlilerle paylaşıp randevunuzu alıp, kayıt yaptırdıktan sonra Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizin olduğunu görevliye belirtmelisiniz. Anlaşmalı kurum görevlisi SGK müstehaklığınızı kontrol ettikten sonra, provizyon sürecinizi başlatmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Provizyonu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

 1. O anki sağlık durumunuz ve tedavi – muayene olmak istediğiniz durum SGK’nın karşılamadığı ve/veya poliçede teminat dışı haller içerisinde yer almamalıdır.
 2. Sağlık kuruluşunun poliçede seçtiğiniz anlaşmalı hastane ağımız içerisinde olması gerekmektedir. Güncel anlaşmalı kuruluş listesine ulaşmak için tıklayın.
 3. Tercih ettiğiniz hekim, sigorta şirketiniz ile anlaşmalı kuruluş ağında ve SGK ile anlaşmalı olmalıdır.
 4. Planlı bir muayene / tedavi sürecine girmeye hazırlanıyorsanız bunu bize mümkün olduğu kadar önceden haber vermeniz gerekmektedir. 

Gittiğim Doktor Beni Başka Bir Doktora (Branşa) Yönlendirdi, Tedavi Hakkımdan Harcar mı?

SGK uygulaması gereği mevcut uygulamada başka branşa yönlendirme 2. bir işlem (vaka) olarak sayıldığı için yıllık muayene hakkınızdan harcamaktadır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Başka İlde Kullanabilir miyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız, poliçenizde seçtiğiniz anlaşmalı kurum ağı kapsamımızda tüm Türkiye’de geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Aldım, Poliçeme Nasıl Ulaşabilirim?

Poliçeniz satın aldıktan sonra anında dilediğiniz zaman İnternet Sigortacılığı veya Sompo Mobilo üzerinden tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe detaylarınızı görüntüleyebilir ve sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil olmak üzere sağlık ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan 0850 250 0 757 numaralı Sağlık Danışma Hattımızdan veya web sitemiz üzerinde bulunan destek formu ya da online sohbet opsiyonundan faydalanabilir, dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

30 Saniyede Teklif Al
Trafik Kasko Tamamlayıcı Sağlık Dask Seyahat
Geri Trafik
Geri Kasko
Geri Tamamlayıcı Sağlık
Geri Dask
Geri Seyahat
YENİ DASK
DASK YENİLEME
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
COVID-19 (Koronavirüs) YURT DIŞI SEYAHAT
YURT DIŞI SEYAHAT
Tüm Dünya
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA HARİÇ)
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA DAHİL)
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al