Full Kasko

Full Kasko Sigortası

Farklı risklere karşı aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi Full Kasko ile koruyabilirsiniz. Kasko teklif hesaplama formunu doldurarak online olarak aracınız için en uygun kasko teklifini alabilirsiniz. Kasko değer hesaplama uygulaması ile aracınızın güncel piyasa değerini öğrenebilirsiniz.
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Ticari Elektronik İleti Gönderilmesini istiyorum/kabul ediyorum.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız. Full Kasko

SOMPO FULL KASKO SİGORTASI

Hayatınızda önemli bir yere sahip olan aracınızın başına gelebilecek beklenmedik kazaların sizi etkilemesine izin vermeyin. Geniş Teminatlı Sompo Full Kasko Sigortası teklifi alarak, uygun araç kasko sigortası ile birçok farklı riske karşı aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi kredi kartına taksitle teminat altına alabilirsiniz! Kasko hesaplama ile araç kasko değeri ve primi öğrenmek ve kasko teklifi almak için hemen formu doldurabilirsiniz. Araç kasko fiyatları, aracın modeli, yaşı ve hasar geçmişi gibi farklı kriterlere göre değişiklik gösterir. Araç kasko ücretleri de bu kapsamda aracın özelliklerine göre farklılık gösterir. Kasko hasarsızlık indirimi ile hasarsız geçirilen dönem sonucu poliçe yenilemede avantaj sağlayabilirsiniz.

Model yılı 2008 ve sonrasına ait araçlarınıza ait Kasko Değerlerini öğrenmek için,

Kasko Değer Hesaplama Aracı'nı kullanabilirsiniz.

..

Full Kasko Ürün İçeriği

Full Kasko

Aracınızın çarpması ya da aracınıza çarpılması

Full Kasko

Anahtar kaybı

Full Kasko

Aracınızın yanması

Full Kasko

Aracınızın çalınması

Full Kasko Sigortası Diğer Teminatları

 1. Aracınızda grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör nedeni ile meydana gelebilecek zararlar
 2. Aracınızda deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelebilecek zararlar
 3. Aracınızda sel ve su baskını nedeni ile meydana gelebilecek hasarlar
 4. Yetkili olmayan kişilerin aracınızı çekmesi durumunda meydana gelebilecek hasarlar
 5. Sigara ve benzeri maddelerin aracınıza vereceği yangın dışındaki zararlar
 1. Kemirgen ve ek sözleşmede belirtilen durumlar dâhilinde diğer hayvanların vereceği zararlar
 2. Şahıslara verebileceğiniz zararların trafik poliçenizin limitleri üzerinde kalan kısmı için İhtiyari Mali Sorumluluk teminatı
 3. Herhangi bir kaza sonucunda sizin ya da aracınızdakilerin vefat etmesi ya da sürekli sakat kalması riskine karşı koltuk ferdi kaza teminatı
 4. Aracınızı kullanımınızdan doğabilecek anlaşmazlıklara ait hukuki masraflar
 5. Anahtar ile aracın çalınması
 6. 7/24 Yardım Hizmetleri

Aracınızın başına gelebilecek herhangi bir hasar durumunda; aracın çekilmesi/kurtarılması, yol kenarı yardım, lastik değiştirilmesi, kaza durumunda kiralık araç ve daha birçok yardım hizmetinden faydalanmak için 0850 250 81 81 numaralı Sompo 7/24 Yardım Hattı’nı arayarak full kasko sigortanıza dahil tüm hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Not: Teminatlar ve limitler poliçenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Tüm Teminatları Göster

Full Kasko Sigortası Ek Teminatlar

Aracınızın 2. el değeri yerine anahtar teslim değerinin ödenmesini sağlayan Yeni Değer Teminatı

Aracınızın 2. el değeri yerine anahtar teslim değerinin ödenmesini sağlayan Yeni Değer Teminatı

Hasarsızlık indiriminiz için koruma teminatı

Hasarsızlık indiriminiz için koruma teminatı

Aracınızın T.C. sınırları dışındaki belirli ülkelerde de teminat altına alınabilmesini sağlayan yurtdışı ek teminatı ve yurtdışı asistans paketi

Aracınızın T.C. sınırları dışındaki belirli ülkelerde de teminat altına alınabilmesini sağlayan yurtdışı ek teminatı ve yurtdışı asistans paketi

Aracınız için size ekstra avantajlar sunan Artı Teminat planları

Aracınız için size ekstra avantajlar sunan Artı Teminat planları

Full Kasko Sigortası Ürün Avantajları

 • Kamu Çalışanı, A.Ş. Çalışanı, Askeri Personel gibi meslek gruplarına özel indirimli full kasko sigorta fiyatlarından faydalanabilirsiniz.
 • Sıfır kilometre hususi veya jeep kullanım tarzındaki aracınız Sompo Full Kasko Sigortasına sahip olduğu 36 aylık süre boyunca çalınma ya da tam hasara uğraması halinde, yeni ikame bedeli size ödenir.
 • Yurtdışı teminatı kapsamında, hususi veya jeep kullanım tarzındaki aracınızla Avrupa ülkelerinde başınıza gelebilecek kazalarda da aracın çekilmesi ve kurtarılması ile ilgili hizmet alabilirsiniz.
 • Full Kasko poliçenize ek olarak satın alabileceğiniz “Artı Teminat” ile ayrıcalıklı birçok teminat ve hizmetten yararlanabilirsiniz.
 1. Hasar Tamir Süresince Sınırsız İkame Araç
 2. Anahtarla Çalınma Hasarlarında Muafiyetsiz Hasar Ödemesi
 3. Araçta Süreli Kullanılan Parçalarda Eskime Payı Düşülmemesi
 4. Kişisel Eşya Teminatı
 5. Genişletilmiş Sompo Özel Onarım Teminatı
 6. Hasar Sonrası Pasta ve Cila Uygulaması
 7. Artı Vale Hizmeti

**Artı teminat kapsamında sunulan hizmetler plan seçimine ve aracınızın kullanım tarzına göre farklılık gösterebilmektedir.

 • Sadece aracınızı değil, taşıdığınız yükleri de full kasko sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.
 • Hasar anında Ekspres Hasar Onarım Merkezlerine (EHOM) başvurmanız durumunda garantili, hızlı ve kaliteli onarım hizmetinin yanı sıra genişletilmiş hasarsızlık koruma teminatı da sağlanır.
 • Karşı tarafın yüzde 100 kusurlu olduğu hasarlar ile yılda 1 adet cam hasarı veya 1 adet görsel-işitsel cihazlar, hırsızlık hasarı poliçenizdeki hasarsızlık indiriminizi etkilemez.
 • Aracınızda oluşabilecek küçük ölçekli hasarlarda Özel Onarım Hizmeti ile hasarsızlık indiriminiz bozulmadan aracınızın orijinalliği korunarak onarılır.
 • Hasarlı aracınızı yurt çapındaki yaygın anlaşmalı servislerimizden birine götürmeniz durumunda hiçbir ücret ödemeden aracınızın tamirini yaptırabilirsiniz.
 • Hasar dosyanızın durumunu online sigortacılık hizmetlerimiz arasındaki Online Hasar İşlemleri'nden takip edebilirsiniz.
 • Ödemelerinizi anlaşmalı kredi kartları ile 8 taksite kadar yapabilirsiniz.

Kasko Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kasko Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Araç sahipleri kasko sigortası ile araçlarının uğrayabileceği muhtemel zararları teminat altına almalarının karşılığında sigorta şirketine prim adı verilen ödemeler yapar. Ödenmesi gereken kasko sigortası primlerinin belirlenmesinde çeşitli kriterler dikkate alınır.

Kasko fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlar aracın:

 • Üretim yılı,
 • Türü,
 • Markası ve modeli gibi değişkenlerdir.

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Kasko sigortası aşağıda sayılan hallerden birinin varlığı halinde aracınızda oluşan hasarları karşılamaz:

 • Yasak madde kullanımı sonucunda meydana gelen kazalar,
 • Alkollü araç kullanımı nedeniyle yaşanan kazalar,
 • Aracın trafik görevlileri haricinde yetkili olmayan kişilerce çekilmesi,,
 • Nükleer savaş, nükleer kazalar ve nükleer yakıtların yanması gibi durumlar
 • Araç sahibinin aracın rutin bakımıyla ilgili olarak ihmalinin bulunması nedeniyle ortaya çıkan kazalar,
 • Aracın ruhsatında belirtilen kapasitesini aşan miktarda yük veya yolcu taşıması,
 • Herhangi bir kaza olmaksızın aracın mekanik veya elektronik aksamında oluşan hasarlar,
 • Araç sürücüsünün kaza sonrası kaza yerini terk etmesi durumu. Sürücünün yaralanma nedeniyle tıbbi müdahale için olay yerinden ayrılması durumu istisna oluyor.
 • Savaş, ihtilal, ayaklanma gibi toplumsal olaylar ve bu olaylar sırasında kolluk kuvvetlerinin müdahalesi sırasında meydana gelen hasarlar,
 • Araç sahibinin araca bilerek ve isteyerek zarar vermesi veya başkasını bu konuda yönlendirmesi.


Sompo Sigorta Full Kasko Sigortası Nedir?

Sompo Sigorta Full Kasko Sigortası, aracınızın uğrayabileceği birçok zararın karşılanması sağlayan geniş kapsamlı bir araç sigortasıdır. Kasko sigortası, aracınızın iradeniz dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda sizin zararınızın tazminat ödemesiyle karşılanmasını sağlar. Sompo Sigorta Full Kasko Sigortası aracınızı ve bütçenizi yaşayabileceğiniz hasarlara karşı korur, böylece büyük masraflara katlanmak zorunda kalmazsınız. Araba Kasko paketleri sizin kullanımınıza özel oluşturulmuş olup geniş teminat paketleriyle güven içerisinde aracınızı kullanmanızı sağlar. Yaşayabileceğiniz her türlü probleme karşı özel asistans hizmetleri ile yol boyu aracınızın keyfini çıkartırsınız.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Kasko Sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir araç sigortası olmasına rağmen yaptırılması önemli bir sigortadır. Zorunlu Trafik Sigortası'nın kapsamadığı birçok riski araç kasko sigortası kapsamaktadır. Herhangi bir hatalı olduğunuz kaza durumunda zorunlu trafik sigortası karşı tarafın masraflarını öderken, kasko sigortası sizin masraflarınızı ve İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı alındı ise trafik sigortası limitlerinin üzerinde kalan tazminatı ödemektedir. Trafik sigortası sizin masraflarınızı ödemeyeceği için kasko sigortası sayesinde kendinizi risklere karşı koruyabilirsiniz. Buna ek olarak trafik sigortasının kapsamadığı birçok risk bulunmaktadır. Bu risklerin büyük çoğunluğu araç kasko sigortası sayesinde koruma altına alınır.

Full Kasko Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç sigorta poliçeniz mutlaka size ve aracınıza özel olarak düzenlenmiş olması gerekir.

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak kimlik bilgilerinizde yazdığı gibi girmelisiniz
 2. Teklif alırken ve satın almadan önce poliçenin genel / özel şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesini işaretlediğinizden emin olunuz.
 3. Araç bilgilerini ruhsat bilgilerinizdeki gibi girmelisiniz
 4. Daha önce hasarınız yoksa, hasarsızlık indiriminiz otomatik olarak uygulanacak ve fiyat bu şekilde size sunulacaktır.
 5. Anlaşmalı araç servis ağının genişliği bireysel full kasko sigortası için önemli bir detaydır. 
 6. Özel şartlarda yer alan mini hasar ve size özel asistans hizmetleri gibi size özel ek destek hizmetlerinin varlığı.
 7. Ferdi Kaza teminatlarının içeriği ve limitlerini karşılaştırıp size uygun olan paketi seçtiğinizden emin olunuz.
 8. Ödeme aşamasında kredi kartınıza taksit yaptırmak istiyorsanız taksit seçeneğini işaretlediğinizden ve satın almak istediğiniz taksit adedini seçtiğinizden emin olunuz 

Full Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sompo Sigorta tarafından size özel fiyatlarla sunulan kasko sigortasında aracınızın çarpması veya aracınıza çarpılması, anahtar kaybı yaşamanız, aracınızın yanması, aracınızın çalınması ve bunlara ek birçok durumlarda sizi koruyacak geniş kapsamlı teminatlara sahiptir. 

Full Kasko Sigortası Zorunlu mu?

Arabanız için yaptıracağınız araç kaskosu isteğe bağlı bir sigorta çeşitidir. Her ne kadar isteğe bağlı da olsa full kasko sigortası kişiyi büyük rakamlı zararlardan korur ve bütçesini güvence altına alır. Karşılaşabileceğiniz birçok riske karşı aracınız teminat kapsamı dahilinde korunur. Bunlara ek olarak size çekici, lastik değişimi, yol destek hizmetleri gibi ek hizmetlerle yaşayabileceğiniz birçok soruna karşı hızlı ve etkili destek olanağı sunar. 

Kasko Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Aracınızın karşılaşabileceği birçok riske karşı yaptırılan kasko sigortasının fiyatı bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve geniş kapsamlı olmasını ön planda tutarak hazırladığımız sigortanızın araç kasko fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Trafik siciliniz kasko fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz araç sigortası fiyatlarını etkiler.
 2. Aracınızın markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatlarını etkilemektedir.
 3. İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir kaskonuzun ne kadar olduğunu etkiler.
 4. Kaskolarınız arasında vade boşluğunuzun olup olmadığı araç kasko hesaplamada kullanılan faktörlerden biridir.
 5. Aracınızın türü araç sigorta fiyatlarını (kasko) etkiler.
 6. Hasarsızlık kademeniz kasko sigortası fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.
 7. Mesleğinizle birlikte gelen meslek indiriminiz de kasko sigorta fiyatlarını belirleyen öğelerden biridir.

gibi kriterlerle kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Fiyatını Nasıl Hesaplayabilirim?

Kasko bedelinizi yukarıda bulunan teklif formumuzu doldurarak 30 saniye içerisinde görüntüleyebilir, dilerseniz tek tıkla satın alabilirsiniz. Eğer Online olarak satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi bulabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Online Olarak Nasıl Kasko Sigortası Satın Alabilirim?

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen online teklif oluşturup fiyat görmek ve kaskonuzu satın almak çok hızlı ve kolaydır. Full Kasko Sigortası ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi anında online alabilirsiniz. Kasko teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi peşin fiyatına taksitli olarak ve size özel indirimlerle satın alabilirsiniz. 

Kaskomu Online Satın Almam Ne Kadar Sürer?

Full Kasko Sigortanızı saniyeler içerinde hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan anında online satın alabilirsiniz. Aracınıza en uygun fiyatlarla satın aldığınız poliçenizi 30 saniyede yaptırarak görüntüleyebilir, indirebilirsiniz. Böylece size özel geniş teminatlarla hazırlanan araç sigortası paketlerimizden istediğinizi seçebilir, en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Online Kasko Teklifi Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak satın almak isterken desteğe mi ihtiyacınız var? 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayıp 7/24 Destek alabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman Online olarak destek alabilirsiniz. 

Full Kasko Sigortamı Online Olarak Almamın Avantajları Nedir?

Full Kasko sigortanızı anında online satın almak çok avantajlıdır.

 1. Size özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz yerden, hiçbir vakit kaybetmeden 30 saniye içinde fiyat alabilir ve araç kasko poliçenizi peşin veya taksitli satın alabilirsiniz.
 3. Dilediğiniz zaman 7/24 destek alabileceğiniz Sompo Sigorta Çağrı Merkezi hattımızdan her türlü destek alabilirsiniz.
 4. Yenileme zamanınız yaklaştığında size özel fırsatlardan yararlanabilir ve bu sayede Sompo Araç Kasko Sigortanızı İndirimli satın alabilirsiniz.
 5. Sompo Mobilo uygulamasından dilediğiniz gibi poliçeleriniz ve tekliflerinizi takip edebilir ve birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kasko Ödememi Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksit imkanıyla kasko ürününüzü satın alabilirsiniz. Sigortanızı taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Kasko sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Full Kasko Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Kasko sigortası hasarsızlık indirimi poliçe fiyatınızı belirleyen önemli unsurlardan biridir. Hasarsızlık indirimi, hasarsız geçirdiğiniz her poliçe dönemi yenilemesinde, ödeyeceğiniz poliçe priminde indirim sağlar. Hasarsızlık kademeniz sayesinde full kasko sigortanızda %60'a varan bir indirim elde edebilir ve düzenli olarak yaptırdığınız bireysel kasko sigortanızı çok uygun fiyatla satın alabilirsiniz. 

Eğer ki bir poliçe yılını hasarsız geçirirseniz kasko hesaplamada;

İlk poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %30

İkinci poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %40

Üçüncü poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %50

Dördüncü poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %60

Beşinci ve takip eden yıllarda hasar olmaması durumunda ise Süper %60 uygulamamız ile ayrıcalıklı 

indirim kazanırsınız. Böylece 4 yıl sonunda kasko sigortanızı %60 indirimli satın alabilirsiniz. Hasarsızlık indirimi kasko sigortasının fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biridir.

Aracımı Değiştirdim Kasko için Hasarsızlığım Bozulur mu?

Aracınızın kasko sigortası geçmişi ve bilgileri güncel olarak tutulmaktadır. Bundan dolayı arabanızı değiştirdiğinizde full kasko sigortası yaptırdığınız varlığınızın hasarsızlık indirimi korunur. 

Full Kasko Kasko Sigorta Şirketimi Değiştirdim Hasarsızlığım Bozulur mu?

Aracınızın kasko sigortası geçmişi ve bilgileri güncel olarak tutulmaktadır. Bundan dolayı kasko sigorta şirketinizi değiştirdiğinizde bu değişiklikten full kasko sigortası yaptırdığınız varlığınız etkilenmez ve hasarsızlık indirimi korunur.

Full Kasko Sigortamı Ne Zaman Yenilemeliyim?

Full Kasko sigortası yaptırdığımız zaman "Kasko sigortamı tam olarak ne zaman yenilemeliyim?" veya "Kasko poliçemin geçerlilik süresi bitti hala yenileme yapabilir miyim?" en çok sorulan sorular arasındadır.

Kasko sigortanızı yenilemek istiyorsanız poliçe süreniz boyunca istediğiniz herhangi bir zaman yapabilirsiniz. Fakat yenileme dönemini vadenizin dolmasını beklemeden yenileme yapmaya çalışmak hasarsızlık indiriminizin hesaplanamamasına yol açabilir. 

Bu yüzden yenileme için en uygun zamanlar kasko yenileme dönemidir. Yenileme dönemi genelde poliçe vadenizin bitiş tarihinden 30 gün önce başlar ve bu tarihin bitimine kadar devam eder. 

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmanız gerektiğidir. Poliçenizin süresi bittikten sonra yenileme yapamazsınız ve hasarsızlık kademeniz gibi birçok kazandığınız hakkı kaybedebilirsiniz. 

Bu yüzden poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmak çok önemlidir.

Full Kasko Sigortamda Kapsam Dışı Hasarlar Nelerdir?

Full Kasko Sigorta'nız bazı durumlarda yaşanabilecek hasarları kapsamamaktadır, bunlar:

 • Meydana gelecek savaş, nükleer tehlikeler ve bu olaylardan dolayı güvenlik güçleri tarafından alınan önlemler neticesinde aracın uğradığı hasarlar,
 • Kamu otoritesince uygulanabilecek yaptırımlar neticesinde araca verilen zararlar (kamu otoritesince aracın çekilmesi hariç),
 • Aracın sürücü belgesine sahip olmayan kişilerce kullanılması esnasında meydana gelen hasarlar,
 • Alkol, uyuşturucu ve benzeri maddelerin etkisi altındaki kişiler tarafından aracın kullanılması esnasında meydana gelen zararlar,
 • Sigortalı ya da sigortalının hareketlerinden sorumlu olduğu şahıslar veya birlikte yaşadığı şahısların bilerek veya isteyerek verdiği zararlar ile bu şahısların sigortalı aracı çalması veya kaçırması gibi sebeplerden biri neticesinde ortaya çıkan zararlar,
 • Periyodik olarak bakım ve onarımının yapılmaması sonucunda çürümeler, paslanma, eskime, yağsızlık, susuzluk ve donma sebebiyle araçta oluşabilecek zararlar,
 • Aracın kendi kuvveti ile hareket ederek girip çıkabileceği, belirli bir tarifeye bağlı, ruhsatı olan ve düzenli olarak sefer yapan gemi ve trenler haricindeki araçlarla nakli esnasında oluşabilecek kazalarda araca verilecek hasarlar.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir?

Kaza sonucu aracınızda meydana gelen hasarların bildirimi ve tazminatının ödenmesi için kaza tespit tutanağı doldurulması gerekmektedir. Kaza tespit tutanağının doğru ve eksiksiz tutulması kaza sürecinin doğru değerlendirilebilmesi için elzemdir. 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren geçerli kurallar gereği kazaya karışan kişiler polisi beklemeden kazayı fotoğraflayarak, kaza tespit tutanağını karşılıklı olarak doldurup kaza yerinden ayrılabilmektedir. 

Kaza tespit tutanağı doldururken özen gösterilmesi ve kazanın nasıl oluştuğunun detaylı olarak anlatılarak çizilmesi gerekmektedir.


Daha fazlası için Kaza Tespit Tutanağı sayfamıza gidebilirsiniz.

Kasko Hasar Talebimi Nasıl Yapabilirim?

Hasar taleplerinizi:


 • Çağrı Merkezimizden,
 • Apple Store ve Google Play Store'da bulunan Sompo Mobilo Uygulamamızdan, 
 • İnternet sitemiz üzerinde bulunan hasar bildirimi bölümünden,
 • hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 


Hasar Talep takiplerinizi ve bununla ilgili tüm sorularınızı 7/24 Destek Hattımızı kullanarak da yapabilirsiniz.

Hasar Talebi için İstenen Belgeler Nelerdir?

Kaza tespit tutanağı ile birlikte bize gönderilmesi gereken belgeler poliçenin bir fotokopisi, kaza yeri fotoğrafları, araç sürücüsüne ait ehliyet ve ruhsat fotokopileridir. 

Full Kasko Sigortası Poliçe Primim Neden Yüksek?

Kasko fiyatı hesaplaması bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve geniş kapsamlı olmasını ön planda tutarak hazırladığımız full kasko sigortanızın fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Trafik siciliniz kasko sigorta primini etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz araç sigortası fiyatınızı etkiler.
 2. Aracınızın TSB Kasko Araç Değer listesinde belirtilen bedeli, markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatınızı etkilemektedir.
 3. İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir de araç sigortası fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.
 4. Kaskolarınız arasında vade boşluğunuzun olup olmadığı da yine kaskonuzun ne kadar olduğunu etkiler.
 5. Aracınızın türü de arabanızın sigortasını (kasko) fiyatlandırmada kullanılır.
 6. Hasarsızlık kademeniz araç kasko priminizi etkileyen önemli unsurlardan biridir ve araç kasko primi hesaplamada kullanılır.
 7. Araç sigortası fiyatları mesleğinizle birlikte gelen meslek indirimine değişim gösterir.

Bunun gibi kriterlerle full kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.


Engelli aracında aracı ruhsat sahibi haricinde biri kullandığında hasar süreçlerinde sorun yaşar mıyım?


 1. Araç üzerinde tertibat mevcut ise ruhsat sahibinden başkası kullanamaz.
 2. Tertibat yoksa ruhsatta şerh düşülmemişse ruhsat sahibi haricinde kişi kullanabilir.
 3. Ruhsatta sadece sigortalı kullanabilir ibaresi mevcut ise yine sigortalı haricinde kullanılamaz.
 4. Bunun dışında ruhsatta 3.derece kan ve sıhri akrabalar ibaresi mevcut ise sadece bu kişiler kullanabilir.
 5. Araç üzerinde tertibat mevcut değilse, Noterden vekalet verilen kişi tarafından kullanılabilir.

Mini onarım (Sompo Sigorta Özel Onarım) hasarsızlığımı bozar mı?

Sompo Sigorta Özel Onarım Klozu, aracınızın boya, kaporta ve iç döşeme aksamlarında oluşabilecek küçük ölçekli hasarların, sigortalının poliçesinde belirtilen limitler dahilinde Sompo Sigorta Özel Onarım servislerinde kloz dahilinde onarılması hizmetidir. Bu onarım hizmeti sonrasında poliçenin Sompo Sigorta tarafından yenilenmesi durumunda hasarsızlık indirimi etkilenmeyecektir.

Hangi hasarları mini onarım (Sompo Sigorta Özel Onarım) kapsamında yaptırabilirim?

Sompo Sigorta Özel Onarım Klozu, parça değişimi olmadan azami düzeyde tamirat işlemlerini kapsamakta olup Hususi-Otomobil, Jeep, Panelvan/Kamyonet (koltuk sayısı 4+1 ve üzeri), Minibüs (koltuk sayısı 14+1'den az) kullanım tarzlarındaki brüt ağırlığı azami 2.500 Kg olan araçlar için geçerlidir. Kapsama giren parçalar ve ölçüleri sigortalı poliçesinde detaylı açıklanmıştır.

Kusurlu tarafın trafik poliçesinden onarım yaptırdığımda kasko poliçemden ikame araç kullanabiliyor muyum?

Hasar dosyasının Kasko poliçesinden açılması durumunda ve Kasko poliçesinde ikame araç teminatı bulunması halinde ikame araç hizmetinden faydalanılabilir. Diğer taraftan, hasar dosyasınının karşı tarafın Trafik poliçesinden açılması durumunda, mağdur tarafın Kasko poliçesinde ikame araç teminatı bulunması halinde, ikame araç hizmetinden faydalanılabilir.

Kasko Hasarsızlık Koruma Teminatı Nedir?

Sigorta dönemi içerisinde herhangi bir hasar tazminat talebinde bulunulmayan kasko poliçe yenilemelerinde (Dar Kasko hariç):

 • Birinci yılın sonunda %30 , 
 • İkinci yılın sonunda %40 , 
 • Üçüncü yılın sonunda %50, 
 • Dördüncü ve müteakip yıllarda %60,
 • Beşinci ve devam eden yıllar sonunda Süper %60 olacak şekilde uygulanır. 


Süper %60 hasarsızlık indirimi alan müşterilerimizin hasarsızlık indirim hakkının durdurulması, azaltılması ve korunması hakları %60 hasarsızlık indirim oranı ile aynı şekilde hareket edecektir. Hasarsızlık koruma teminatı sigortalı poliçesinde detayında tablo halinde mevcuttur. Tablodaki hasar adetlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yılda 1 defa hasar rakamı sınırı olmaksızın poliçenin Sompo Sigorta’dan yenilenmesi durumunda hasarsızlık etkilenmemektedir.

Poliçe vadesinde mesleğim değişir/işsiz kalırsam, bunun değişikliğini nasıl bildirmeliyim?

Acenteye güncel meslek belgesi ile bilgilendirme yapılması durumunda değişiklik yapılır.

Kasko Sigortası Hizmetleri için 7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tüm ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan Çağrı Merkezimizden veya online sohbet ya da web sitemiz üzerinde bulunan destek formundan dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.