İklim Sigortası

İklim Sigortası

Sompo İklim Sigortası sayesinde gün geçtikçe sıklığı artan doğa olaylarına karşı kapsamlı korumanız hazır! Anında teklifinizi görüntüleyerek size özel fiyat alabilir ve karşılaşabileceğiniz birçok afete karşı İklim Sigortanızı dakikalar içerisinde yaptırabilirsiniz.
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Ticari Elektronik İleti Gönderilmesini istiyorum/kabul ediyorum.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız. İklim Sigortası

İKLİM SİGORTASI İLE SİZE VE EVİNİZE DÖRT MEVSİM KORUMA

Türkiye’de ilk ve tek olan Sompo İklim Sigortası ile kendinizi, evinizi, aracınızı (poliçe kapsamına dâhil edilmesi halinde), teknenizi, iş yerinizi ve evcil hayvanınızı dört mevsim boyunca afetlere karşı koruma altına alın, yarınlara güvenle bakın!

Sompo İklim Sigortası ile Her Koşula Hazırlıklı Olun!

Sompo İklim Sigortası ile her koşula hazırlıklı olun! Yangın, fırtına, sel, yer kayması gibi artık daha sık karşılaştığımız, elde olmayan ve istenmeyen afetlere karşı sizi, konutunuzu, iş yerinizi, teknenizi ve aracınızı (poliçe kapsamına dâhil edildiği takdirde) koruyacak olan İklim Sigortası, dört mevsim yanınızda! Sompo konut sigorta ürünleri arasında yer alan İklim Sigortası teminatları hakkında daha detaylı bilgi almak için İklim Sigortası ürünümüzü incelemeye başlayabilirsiniz.

İklim Sigortası Nedir?

İklim Sigortası ile, ana teminat olan yangının yanı sıra, küresel iklim değişikliği nedeniyle frekansı ve şiddeti dünya ölçeğinde gittikçe artan dolu, fırtına, sel-su baskını, hortum gibi felaketlere ve bu felaketlerin dolaylı etkileri olan kar ağırlığı, yer kayması, dolu sebebiyle cam kırılması ve araca gelen zararlar, fırtına kaynaklı ağaç devrilmesi ve ferdi kaza kapsamındaki risklere karşı siz, size ait konut, işyeri, motorlu kara taşıtı (dâhil edilmesi halinde), tekne, bina ve eşyalar da dâhil olmak üzere ilk ateş esasına göre teminat altına alınmaktadır. İklim Sigortası’nı 2 farklı paket arasından seçeceğiniz limit dâhilinde ve araç seçimli ya da seçimsiz olarak satın alabilirsiniz. Böylelikle, teminat alternatifleri ile tercihinize en uygun olan planı seçebilir ve içiniz rahat bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

..

Ürün İçeriği

İklim Sigortası

Yangın, Yıldırım, İnfilak

İklim Sigortası

Sel-Su Baskını

İklim Sigortası

Dolu

İklim Sigortası

Ferdi Kaza

  1. Hortum, Fırtına, Kasırga
  2. Kar Ağırlığı
  3. Toprak Kayması
  1. Ağaç Devrilmesi (Fırtına Kaynaklı)
  2. Cam Kırılması (Dolu)

İklim Sigortası

Tüm Teminatları Göster

Ürün Avantajları

  • 2 farklı plan avantajı ile teminat limitini bizzat kendiniz seçebilirsiniz.
  • İsterseniz aracınızı dâhil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.
  • İklim Sigortası sahip olduğunuz konut, işyeri, motorlu kara taşıtı ve tekne gibi araç veya gayrimenkullerini tek bir poliçe ile koruyabilmektedir. Örneğin; İklim Sigortasına sahip olunması durumunda dolu sonucu sigortalının hem evinin dış cephe camlarında hem de eğer dâhil edildi ise aracının camlarında meydana gelecek zararlar teminat altında olacaktır.
  • Poliçe kapsamına giren varlıklar için sigortalının aynı hasar tarihini ve teminatlarını kapsayan sigorta poliçeleri olsa dahi poliçe teminatını aşan tutarlarda tamamlayıcı olarak üründen yararlanılabilmektedir.
  • Sahip olduğunuz evcil hayvanın poliçe kapsamında yer alan bir kaza sonucunda yaralanması veya sakatlanması durumunda tedavi için yapılan doktor ücreti ile cerrahi işlemleri, ilaç, tahlil, röntgen ve diğer giderleri de teminat dahilindedir.

İklim Sigortası Fiyatları

İklim Sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 250 8181 numaralı telefonu arayabilir veya acentelerimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İklim Sigortası Nedir?

İklim Sigortası ile ana teminat olan yangının yanı sıra, küresel iklim değişikliği nedeniyle frekansı ve şiddeti dünya ölçeğinde gittikçe artan dolu, fırtına, sel-su baskını, hortum gibi felaketlere ve bu felaketlerin dolaylı etkileri olan kar ağırlığı, yer kayması, fırtına kaynaklı ağaç devrilmesi ve dolu sebepli cam kırılması gibi risklere karşı sigortalıya ait konut, işyeri, araç (poliçeye dâhil edildiği takdirde) ve tekne gibi varlıklarını bina ve eşyalar da dâhil olmak üzere ilk ateş esasına göre teminat altına alırken bireysel ve toplumsal farkındalık yaratan bir sigortadır. Afetlere karşı sigorta altına alan İklim Sigortası ile konut sigortası, araç sigortası, işyeri sigortası poliçelerinizin kapsamını genişletmiş olursunuz.

Neden İklim Sigortası Yaptırmalıyım?

“İklim Sigortası ne işe yarar?” gibi sorularınızın yanıtı için doğru yerdesiniz. Varsayılan araştırmalara göre günümüzde dünyamızın karşı karşıya kaldığı en önemli sorun %27 oranı ile iklim değişikliği-küresel ısınma olarak tanımlanıyor. Küresel ısınmanın etkilerinden korunmak için İklim Sigortası en önemli güvencelerinizin başında gelir. Sıcaklık artışının 2030’lu yılların sonuna kadar sınırlı kalacak iken bu dönemden sonra hızlı bir artış göstermesi, mevsimsel ve bölgesel farklılıklar göstermekle beraber sıcaklık artışının kış mevsiminde 4°C, yazın ise 6°C civarına ulaşması bekleniyor.

Yaz aylarını kapsayan dönem incelendiğinde son 2,5 ayda kent sellerine kapılarak 29 vatandaşımız hayatını küresel ısınmanın neden olduğu afetler sebebiyle kaybetti.

İklim değişikliği sebebiyle artık sıklıkla dolu felaketlerini, sel ve su baskınlarını, fırtınalar sebepli ağaç devrilmelerini, cam kırılmalarını ve motorlu kara araçlarının dış yüzeylerinin zarar görmesini görmekteyiz. Tüm bunlara karşı her şeyden önce kendimizi sonrasında ise evimizi, iş yerimizi ve aracımızı güvence altına almanın önemini anlamaktayız.

İnternetten Sigorta Satın Alırken Güvenli Ödeme Mümkün Mü?

Sigorta yaptırarak geleceğinizi koruma altına alırken, Sompo Sigorta da kredi kartınızı ve sizi koruma altına alıyor! İnternetten alışverişte, en güvenilir online ödeme yöntemlerinden birisi olan 3D Secure ile ödeme yapılan Sompo Sigorta’da, sizin bilginiz ve onayınız olmadan herhangi bir satın alma işlemi gerçekleşmemektedir. “3D Secure nedir” veya “3D Secure ne demek?” gibi sorularınız varsa hemen yanıtlandıralım. Satın alma aşamasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, bankanızda kayıtlı telefon numaranıza gelen onay kodunu, ödeme ekranına girerek güvenli ödeme işlemini tamamlamış olursunuz. 3D Güvenli Ödeme sistemi sayesinde aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan, internet üzerinden sigorta yaptırma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ödeme konusunda merak ettiklerinizle ilgili Çağrı Merkezime ulaşarak detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

İklim Sigortası Neleri Kapsıyor?

İklim sigortası teminatları aşağıdaki gibidir:

Yangın, yıldırım, infilak

Sel-su baskını

Dolu

Fırtına nedeniyle ağaç devrilmesi

Cam kırılması (dolu)

Hortum, fırtına, kasırga

Yer kayması

Ferdi Kaza

Kar ağırlığı

İklim Sigortası Kapsamında 3 Evim, 2 Arabam, 2 İş Yerim Varsa Hepsini Teminat Altına Alabilir Miyim?

İklim Sigortası ile sigortalıya ait konut, iş yeri, araç (poliçeye dâhil edilmesi halinde) , tekne gibi varlıklardan her birinden 1 adet olmak kaydıyla teminat altına alınmaktadır.

Tüm Bina Tarzları İklim Sigortası Poliçesi Teminat Kapsamında Mıdır?

Ahşap konutlar teminat kapsamına alınmamaktadır.

Dolu Yağmasıyla Birlikte Hem Evime Hem de Arabama Zarar Gelirse Sigorta Karşılar Mı?

İklim Sigortası teminatı kapsamında sigortalıya ait araba (araç dâhil edildiği takdirde), konut ve iş yerinde dolu sebebiyle meydana gelecek zararlar poliçede yazılı limitler kapsamında karşılanır.

İklim Sigortası Kapsamındaki Teminatları Sigortalı mı Belirlemektedir?

İklim Sigortası 2 plan ile sunulmuştur ve her 2 planda da araç seçimli ve araç seçimsiz seçenekler mevcuttur. Sigortalıya ait konut, iş yeri, araç ve tekne ilk ateş esasına göre teminat kapsamına alınmıştır.

Fırtına Kaynaklı Ağaç Devrilmesi Teminatı Sadece Konut ve İşyeri İçin Mi Geçerlidir? Araç Teminata Dâhil Midir?

Araç teminatı seçimli olarak sunulmaktadır. Poliçeye dâhil edilmesi durumunda araç üzerine fırtına kaynaklı ağaç devrilmesi teminat kapsamındadır.

Teknenin, Fırtına Sonucu Uçması Neticesinde 3. Şahıs Malına da Zarar Vermesi Durumunda 3. Şahıs İçin Teminat Sağlanmakta Mıdır?

Poliçe kapsamında 3. Şahıslara verilen zararları karşılayan bir teminat bulunmamaktadır.