Mini Kasko

30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız.

ARACINIZ GÜVENDE PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN

Yüksek primler sebebiyle kasko sigortası yaptırmak istemeyebilirsiniz. Ama sigorta güvencenizi uygun primler ile devam ettirmek istemez misiniz?

Mini Kasko Sigortası ile poliçenizde belirtilen limitler dâhilinde kasko ana teminatlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik 3 farklı plan avantajı ile, ihtiyaçlarınıza en uygun teminat limitini seçebilirsiniz.

Ürün Avantajları

Genel Şartlar

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler bu ürünü satın alabilir?

 1. 3-30 yaş aralığında, hususi, jeep, panelvan ve kamyonet kullanım tarzlarında aracı olan,
 2. 25 yaşından büyük,
 3. Son 3 ayda kasko poliçesi yaptırmamış,
 4. Trafik hasarsızlık kademesi 5-6-7 olan,
 5. Belirli bir süredir hasarsızlık indirimini etkileyen herhangi bir kasko hasarı yaşamamış tüm bireysel müşteriler.

Ürün kapsamındaki asistans hizmetleri nelerdir?

Asistans hizmetleri kapsamında; kaza durumunda yılda 4 kez, arıza durumunda yılda 2 kez olmak üzere her bir olay için 1.000 TL’ye kadar aracın çekilmesi, yılda 1 kez olmak üzere 1.500 TL’ye kadar aracın kurtarılması teminat kapsamındadır. Ayrıca poliçe vadesi içinde azami 2 sefer ile sınırlı olmak üzere 3 gün kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Mini Kasko hasarımın tamamını karşılar mı?

3 plan kapsamında sunulan Mini Kasko ürünü ilk ateş esaslı olarak teminat sağlamaktadır. Poliçe kapsamına giren bir hasar yaşamanız durumunda hasar bedeli poliçede yazan limitler dahilinde teminat altına alınır.

Mini Kasko Neleri Kapsar?

Mini Kasko ürünü ilk ateş esaslı olarak çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı güvence sağlamaktadır. Üstelik isteğe bağlı olarak ferdi kaza ve ihtiyari mali mesuliyet teminatlarının yanı sıra, asistans himetleri de ürün kapsamında sunulabilmektedir.

Mini Kasko Nedir?

Sompo Sigorta Mini Kasko Sigortası aracınızı bütçenize uygun fiyatlarla korumanız için hazırlanmış bir kasko sigortası türüdür. 3 farklı paketle aracınızı en uygun fiyatlarla sigortalayabilir ve temel risklere karşı koruma sağlayabilirsiniz. 30 saniyede en uygun fiyatı görüntülemek için teklif formunu doldurabilir ve aracınıza özel teminatları inceleyebilirsiniz. Teklifinizi görüntüledikten sonra dilerseniz tek tıkla kredi kartına taksitle Mini Kasko satın alabilirsiniz.

Neden Mini Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Mini Kasko sigortası bütçenize uygun olduğu için isteğe bağlı kasko sigortası yaptırmak istemediğiniz zamanlarda çok düşük fiyatla aracınızı korumanızı sağlayan bir kasko sigortası türüdür. Kasko sigortası zorunlu değildir, araç kaskosu fiyatınız yüksek geldiyse, seçeceğiniz limit dahilinde mini kasko sigortası sizin için en uygun sigorta türü olabilir.

Mini Kasko ve Kasko Sigortasının Farkı Nedir?

Mini Kasko sigortası aracınızı daha uygun fiyata sigortalamanızı sağlayan bir kasko sigortası türüdür. Temel teminatları belirli limitler dahilinde içeren mini kasko sigortası, genişletilmiş kasko sigortasının daraltılmış ve bütçenize daha uygun hale getirilmiş halidir. Temel teminat kapsamında aracınızı karşılaşabileceğiniz risklere karşı korur.

Mini Kasko Zorunlu mu?

Mini Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Zorunlu olmasa da aracınızı büyük risklere karşı, limitler dahilinde korumanızı sağlar böylece taşıtınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Mini Kasko Primimi Nasıl Hesaplayabilirim?

Mini Kasko bedelinizi yukarıda bulunan teklif formumuzu doldurarak 30 saniye içerisinde görüntüleyebilir, dilerseniz tek tıkla satın alabilirsiniz. Eğer Online olarak satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi arayabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

2019 Mini Kasko Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aracınızın karşılaşabileceği temel risklere karşı yaptırılan mini kasko sigortasının fiyatı bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve aracınızın risklere karşı korunmasını ön planda tutarak hazırdığımız araç sigortanızın fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Trafik siciliniz kasko sigortasını etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz araç sigortası fiyatınızı etkiler.
 2. Aracınızın markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatınızı etkilemektedir.
 3. İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir
 4. Kaskolarınız arasında vade boşluğunuzun olup olmadığı
 5. Aracınızın türü
 6. Hasarsızlık kademeniz

gibi kriterlerle mini kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak 2019 yılı mini kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Online Mini Kasko Nasıl Satın Alabilirim?

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen online olarak mini kaskonuzu satın almak çok hızlı ve kolaydır. Mini Kasko ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi online olarak saniyeler içerisinde alabilirsiniz. Kasko teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi taksitle ve özel fırsatlarla satın alabilirsiniz.

Sigortamı Online Satın Almak Ne Kadar Sürer?

Mini Kaskoyu saniyeler içerinde hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan online olarak satın alabilirsiniz. Satın aldığınız poliçenizi tek tıkla görüntüleyip, indirebilirsiniz. Böylece size özel geniş teminatlarla hazırlanan araç sigortası paketlerimizden istediğinizi seçebilir, en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İnternetten sigorta satın alırken güvenli ödeme mümkün mü?

Sigorta yaptırarak geleceğinizi koruma altına alırken, Sompo Sigorta da kredi kartınızı ve sizi koruma altına alıyor! İnternetten alışverişte, en güvenilir online ödeme yöntemlerinden birisi olan 3D Secure ile ödeme yapılan Sompo Sigorta’da, sizin bilginiz ve onayınız olmadan herhangi bir satın alma işlemi gerçekleşmemektedir. “3D Secure nedir” veya “3D Secure ne demek?” gibi sorularınız varsa hemen yanıtlandıralım. Satın alma aşamasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, bankanızda kayıtlı telefon numaranıza gelen onay kodunu, ödeme ekranına girerek güvenli ödeme işlemini tamamlamış olursunuz. 3D Güvenli Ödeme sistemi sayesinde aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan, internet üzerinden sigorta yaptırma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ödeme konusunda merak ettiklerinizle ilgili Çağrı Merkezime ulaşarak detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Online Teklif Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak mini kasko satın almak isterken bir sorun ile mi karşılaştınız? 7/24 ulaşabileceğiniz 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman Online olarak yardım alabilirsiniz. 

Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksit imkanıyla mini kasko satın alabilirsiniz. Sigortanızı taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Kasko sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Mini Kasko Sigortamı Ne Zaman Yenilemeliyim?

Araç Mini Kasko sigortası yaptırdığımız zaman "Mini Kasko sigortamı tam olarak ne zaman yenilemeliyim?" veya "Mini Kasko poliçemin geçerlilik süresi bitti hala yenileme yapabilir miyim?" en çok sorulan sorular arasındadır.

Mini Kasko sigortanızı yenilemek istiyorsanız poliçe süreniz boyunca istediğiniz herhangi bir zaman yapabilirsiniz. Fakat yenileme dönemini vadenizin dolmasını beklemeden yenileme yapmaya çalışmak hasarsızlık indiriminizin hesaplanamamasına yol açabilir. 

Bu yüzden yenileme için en uygun zamanlar kasko yenileme dönemidir. Yenileme dönemi genelde poliçe vadenizin bitiş tarihinden 30 gün önce başlar ve bu tarihin bitimine kadar devam eder. 

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmanız gerektiğidir. Poliçenizin süresi bittikten sonra yenileme yapamazsınız ve hasarsızlık kademeniz gibi birçok kazandığınız hakkı kaybedebilirsiniz. 

Bu yüzden poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmak çok önemlidir.

Hasar Talebimi Nasıl Yapabilirim?

Hasar taleplerinizi:

 1. Çağrı Merkezimizden
 2. Apple Store ve Google Play Store'da bulunan Sompo Mobilo Uygulamamızdan
 3. Websitemiz üzerinde bulunan hasar bildirimi bölümünden,

hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 

Hasar Talebi için İstenen Belgeler Nelerdir?

Kaza tespit tutanağı ile birlikte bize gönderilmesi gereken belgeler poliçenin bir fotokopisi, kaza yeri fotoğrafları, araç sürücüsüne ait ehliyet ve ruhsat fotokopileridir.

Mini Kasko Poliçe Primim Neden Yüksek?

Aracınızın karşılaşabileceği birçok riske karşı yaptırılan Mini Kasko sigortasının fiyatı bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve taşıtınızın temel korumasını ön planda tutarak hazırdığımız araç mini kasko sigortanızın fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

1.      Trafik siciliniz mini kasko sigortasını etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz mini kasko sigortası fiyatınızı etkiler.

2.      Aracınızın TSB Kasko Araç Değer listesinde belirtilen bedeli, markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatınızı etkilemektedir.

3.      İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir

4.      Vade boşluğunuzun olup olmadığı

5.      Aracınızın türü

6.      Hasarsızlık kademeniz

7.      Mesleğinizle birlikte gelen meslek indiriminiz

gibi kriterlerle mini kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak 2019 yılı mini kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tüm ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan Çağrı Merkezimizden veya online sohbet ya da websitemiz üzerinde bulunan destek formundan dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

30 Saniyede Teklif Al
Trafik Kasko Tamamlayıcı Sağlık Dask Seyahat
Geri Trafik
Geri Kasko
Geri Tamamlayıcı Sağlık
Geri Dask
Geri Seyahat
YENİ DASK
DASK YENİLEME
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
COVID-19 (Koronavirüs) YURT DIŞI SEYAHAT
YURT DIŞI SEYAHAT
Tüm Dünya
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA HARİÇ)
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA DAHİL)
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al