Golf Turizmi Sigortası

Golf severlere Türkiye’de bir ilk: Golf Turizmi Sigortası!


Golf Turizmi Sigortası, golf sporu aktivitesinde bulunuyor iseniz yurt içi veya yurt dışında karşılaşabileceğiniz pek çok riske karşı sizi koruyor.

..

Ürün İçeriği

Golf Turizmi Sigortası

Tıbbi Ve Yatarak Tedavi (Covid-19 Dâhil)

Golf Turizmi Sigortası

Sigortalının Cenazesinin Nakli

Golf Turizmi Sigortası

Sigortalının Daimi İkametgâha Nakli

Golf Turizmi Sigortası

Sigortalının Seyahati Veya Nakli

Diğer Teminatlar

 1. Hukuksal Koruma
 2. Golf Ekipmanı Hasarı
 3. Golf Ekipmanı Çalınması
 4. Hole In One
Tüm Teminatları Göster

Ek Teminatlar

Seyahat acentesinin iflası ve taahhüdün yerine getirilememesi

Seyahat acentesinin iflası ve taahhüdün yerine getirilememesi

Sigortalının Tur İptali *Yurt dışı seyahatlerinin tur şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilmesi durumunda düzenlenebilir.

Sigortalının Tur İptali *Yurt dışı seyahatlerinin tur şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilmesi durumunda düzenlenebilir.

Ürün Avantajları

 • Hem yurt içi hem yurt dışında yapılan golf sporuna teminat verilmekte olup golf oynamadığınız sırada acil bir vaka sonucu hastalanmanız veya yaralanmanız halinde güvence sağlanmaktadır.
 • Sigortalanma süresi seçenekleri mevcuttur.
 • Yurt dışı veya yurt içi seyahatiniz esnasında Covid-19’a ait tıbbi ve yatarak tedavi giderleri tıbbi teminatı limitleri dahilinde karşılanmakta olup yurt dışında/yurt içinde gerçekleşecek sağlık giderleri teminat altına alınmaktadır.
 • Seyahat sırasında poliçe kapsamına giren bir nedenle hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda hastane, ameliyat ve tedavi masraflarınız için Sompo Sigorta tarafından Kurum’a ödeme yapılır.
 • Vize başvurusu sırasında kullanılabilir. Ayrı bir seyahat poliçe alınmasına gerek yok.
 • Golf sopaları, golf çantası, çanta taşıyıcıları, golf ekipmanlarının (Golf eldiveni, tee, marker, divot aracı, golf arabaları) oyun esnasında veya dışında zarar görmesi, çalınması durumuna teminat verilmektedir.
 • Tanınmış herhangi bir golf sahasında belirli bir deliğe ilk vuruşta golf topunu sokması halinde, "Hole-In-One" golf atışı gerçekleştirmesi durumunda, kulüp evinde yaptığı kutlama harcamaları teminat limitleri dahilinde kapsamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sadece yurt dışı seyahatinde mi alınabilir?

Hayır, hem yurt için hem yurt dışı seyahatlerini sırasında ilgili ürünü satın alabilirsiniz.

Sigortalanma süresi seçenekleri mevcut mu?

Evet, çeşitli süre paketleri bulunmaktadır. Dilerseniz 1 aylık seyahat sigortası yaptırabileceğiniz gibi 1 yıllık sigorta da yaptırabilirsiniz. Seyahatinizin süresini kapsayacak şekilde tarih belirtmeniz gerekmektedir.

Golf ekipmanında meydana gelen hasar ve çalınma kapsam dahilinde midir?

Evet, golf sopaları, golf çantası, çanta taşıyıcıları, golf ekipmanlarının (Golf eldiveni, tee, marker, divot aracı, golf arabaları) oyun esnasında veya dışında zarar görmesi, çalınması durumunda teminat bedeli kapsamında karşılanır.

Golf ekipmanında meydana gelen hasarlar ve çalınma durumunda ne yapmam gerekir?

Antrenman, oyun veya günlük yaşantısı sırasında sigortalıya ait golf ekipmanın çalınması durumunda ilgili teminat için olayın resmi ve yetkili makamlardan alınan belgeler ile ispatlanması gerekir.

“Hole in one” teminata dahil midir?

Evet, sigortalının tanınmış herhangi bir golf sahasında belirli bir deliğe ilk vuruşta golf topunu sokması halinde, “Hole-In-One” golf atışı gerçekleştirmesi durumunda, kulüp evinde yaptığı kutlama harcamaları teminat limitleri dahilinde karşılanır.