Artı Ferdi Kaza Sigortası

Artı Ferdi Kaza Sigortası ile olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olun! Kaza sigortası yaptırarak evinizde ya da iş yerinizde geçirebileceğiniz herhangi bir kazaya karşı kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alabilirsiniz. Ferdi kaza sigortası fiyatları ve kaza sigortası teminatları hakkında bilgi almak için Artı Ferdi Kaza Sigortası ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası ile Kötü Sürprizlere Yer Yok

Hayatın sürprizleri her zaman iyi olmayabiliyor. Riskli durumlarla karşı karşıya kaldığınızda, geçirdiğiniz bir kaza sebebiyle işinizden uzak kalabiliyorsunuz ama geleceğinizi güven altında tutarak her türlü sürprize karşı korunabiliyorsunuz.

Artı Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Artı Ferdi Kaza Sigortası, beklenmeyen durumlara karşı sizi maddi korumaya alan bir sigorta türüdür. Ani olumsuzluklarda sizin ve sevdiklerinizin yanında olan kaza sigortası sayesinde geleceğiniz Sompo Sigorta güvencesi altında!

..

Ürün İçeriği

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Vefat

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Süreklİ Sakatlık 

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Kişisel Mali Mesuliyet

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Tedavi Masrafları

 1. ConFour Paket Asistans hizmetleri
 1. İsteğe bağlı hukuksal koruma
Tüm Teminatları Göster

Ürün Avantajları

 • Artı Ferdi Kaza Sigortası ile sizin ve sevdiklerinizin kaza sonucu tedavi masraflarını maddi kaygı taşımadan karşılayabilirsiniz.
 • Ferdi kaza sigorta poliçesi kapsamında ConFour Paket Asistans Hizmeti ile ev ve aracınızı da güvence altına alabilirsiniz.
 • Tek bir poliçe ile ferdi kaza, kişisel mali sorumluluk ve hukuksal koruma teminatlarını aynı anda alma hakkına sahip olursunuz.

Artı Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

Ferdi kaza poliçesi fiyatları ile ilgili bilgi almak ve kaza sigortası teklifi almak için acentelerimizden veya 0850 250 81 81 numaralı telefon üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Artı Ferdi Kaza Sigorta Sorgulama

Ferdi kaza sigorta sorgulama işlemlerinizi e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Asistans Hizmetleri

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Evde Confour

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Confour Asistanım

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Seyahatte Confour

Artı Ferdi Kaza Sigortası

Yolda Confour

Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Hayatta karşılaşabileceğiniz bazı kötü sürprizler, en beklenmedik zamanlarda sizi daha da yıpratabilir. Bu gibi durumlara karşı kendinizi güvence altına almak isteyebilirsiniz. İşte tam da bu noktada ferdi kaza sigortası karşınıza çıkar. Beklenmedik bir kaza sonrası yaşayacağınız maddi ve manevi hasarı en aza indirgemek için bu sigortanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ferdi kaza sigortası; vefat, yaralanma, sakatlık gibi durumlarda sizin veya aile üyelerinizin hastane ve tedavi masraflarını karşılayan bir sigorta türünü ifade eder.

Özellikle kaza sonucu meydana gelen ciddi rahatsızlıkların tedavisi için yüklü miktarda masraf yapmanız gerekebilir. Bu durumda tedaviyi karşılamakta zorlanabilirsiniz. Her türlü tehlikeye karşı kendinizi ve sevdiklerinize güvenceye almak için ferdi kaza sigortası yaptırarak bu yüklü masraflardan kurtulabilirsiniz. Herhangi bir kaza, sakatlık geçirdiğinizde masraflar, ferdi kaza sigortası kapsamında karşılanacağı için maddi zararınızı minimuma indirgeyebilirsiniz. Vefat durumunda da ortaya çıkabilecek her türlü masraf, bu sigorta kapsamında karşılanır. Peki bu sigorta tam olarak nedir ve neleri kapsar?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Beklenmedik bir kaza riskine karşı kendinizi ve aile fertlerinizi teminat altına almanızı sağlayan sigortaya, ferdi kaza sigortası adı verilir. Ailenizin bu durumlarda yaşayacağı maddi zarara karşı ferdi kaza sigortası bir güvence sunar. Bu sigortanın poliçesini ek teminatlarla genişleterek limitler dahilinde isteğinize göre zararınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Ferdi kaza sigortasının ana teminatları kaza sonucu vefat teminatı ve kaza sonucu sürekli malullük teminatı olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılır. Bu ana teminatların yanında pek çok ek teminat da vardır ve belirlenen limitler dahilinde masrafları karşılar. Ferdi kaza sigortasının belli şartları vardır. Bunlar:

 • Beklenmedik şekilde ortaya çıkan gazların solunması ile ortaya çıkan zararları güvenceye alır.
 • Eğer kaza durumu yoksa bir hastalık sonrası ferdi kaza sigortası teminatı alamazsınız.
 • Alkollüyken kaza yapmanız durumunda ferdi kaza sigortasından yararlanamazsınız.
 • Grev, lokavt, savaş ve isyan gibi durumlardan dolayı aldığınız fiziksel zararlar, sigorta kapsamı içinde değildir.
 • Kaza sonucunda adele ve sinirlerinizin zarar görmesi ve vücudunuzda yanıkların oluşması durumunda ferdi kaza sigortasından faydalanabilirsiniz.
 • Sigortalı kişi intihar sonucu vefat ederse, yakınları bu sigortanın teminatlarından yararlanamaz.
 • Ferdi kaza sigortasına sahip kişinin kuduz hastalığı sonucu vefat etmesi durumunda, yakınları bu sigortanın teminatlarından faydalanabilir.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortasının kapsamı sıklıkla merak edilir. Maluliyet ve vefat şeklinde iki ana teminata sahip olan bu sigorta, ek teminatlarla daha da genişletilebilir. Ferdi kaza sigortasının kapsamında bulunan teminatlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Vefat Teminatı: Kaza sonucunda, sigortalı kişi vefat ederse sigorta şirketi vefat eden kişinin ailesine poliçe limitleri dahilinde tazminat öder.
 • Tam veya Kısmi Maluliyet Teminatı: Sigortalı olarak bir kaza sonucu tam veya kısmi sakatlık yaşarsanız, bu poliçe kapsamında tazminat alabilirsiniz. Poliçede belirtilen tutarın tamamını ya da bir kısmını tek seferde almanız mümkündür. Ayrıca iyileşme şansınız yoksa ve bir yıldan uzun süre sakatlık durumu söz konusuysa, poliçeyi feshedebilirsiniz. Böylece poliçede belirtilen tutarın tamamını alabilirsiniz.
 • Hastane Yatış Teminatı: Beklenmedik bir kazadan dolayı aldığınız fiziksel zararın iyileşmesi için hastaneye yatmanız gerekiyorsa, bu teminat devreye girer. Poliçe kapsamında hastane yatış masraflarını karşılanır.
 • Tedavi Teminatı: Uğradığınız fiziksel hasar sonrasında ihtiyaç duyabileceğiniz tedavi için poliçede belirtilen limitler dahilinde masraflarınız bu teminat ile karşılanır.
 • Günlük hastane tedavileri teminatı: Herhangi bir kaza dolayısıyla tedavi olmak için hastaneye gittiğinizde, hastanedeki günlük masraflar bu teminat tarafından karşılanır.
 • Doğal Afet Teminatı: Deprem, yer kayması, sel, yangın, yanardağ püskürmesi gibi doğal afetlerden dolayı aldığınız fiziksel hasarın karşılanması için ferdi kaza sigortasının bu ek teminatından yararlanabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

Ferdi kaza sigortasında teminat dışı kalan durumlar ise şunlardır:

 • Grev, isyan, lokavt ve eylem durumları
 • Spor ve hız yarışlarına katılım sonucu meydana gelen zararlar
 • Terör eylemleri ve sabotaj
 • Cinayet ve cinayete teşebbüs
 • Dağcılık ya da kar sporları
 • Motosiklet kullanımı
 • Vahşi hayvan avcılığı, açık hava deniz balıkçılığı yaparken meydana gelen zararlar
 • Kimyasal silah kullanımı
 • Savaş ve kargaşa durumları

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Kazalara karşı güvence altında olmanız için ferdi kaza sigortası oldukça önemlidir. Poliçe kapsamında belirtilen teminatlar ve limitler dahilinde tazminat ödemesi alabilirsiniz. Ferdi kaza sigortasının sunduğu avantajlar şu şekildedir:

 • Ferdi kaza sigortası, beklenmedik kazalara ve risklere karşı hem maddi hem de manevi olarak güvence sağlar.
 • Kaza sonucu sakatlık durumunda yüklü ve uzun süreli masraflarınız bu sigorta poliçesi limitleri dahilinde karşılanır.
 • Sigortaya sahip olan kişi vefat ettiğinde vefatla ilgili masraflar, ferdi kaza sigortası tarafından karşılanır. Bu sayede vefat eden kişinin yakınları maddi olarak güvence altında olur.
 • İradeniz dışında gerçekleşen beklenmedik kaza durumlarında güvence sunar.
 • Poliçenizin primlerini düzenli olarak öderseniz, bu sigortada vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.
 • Hastanedeki tedavi masraflarınızı güvencesi altına alan ferdi kaza sigortası, karşılaştığınız zor durumlarda maddi açıdan size destek sağlar.
 • Ferdi kaza sigortası genellikle 1 yıllık poliçeler şeklinde düzenlenir ancak bu süreyi isteğinize göre kısaltabilirsiniz.
 • Ulaşım, konaklama, ilaç gibi tıbbi masraflar, bu sigortanın poliçe kapsamında değerlendirilir.

Ferdi Kaza Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Feri kaza sigortası zorunlu sigorta çeşitleri arasında değildir. İsteğinize bağlı olarak kendiniz ve sevdikleriniz için bu sigortayı satın alabilirsiniz. Böylece bir kaza durumunda, poliçede belirtilen teminatlar ve limitler dahilinde kendinizi ve ailenizi güvence altına alabilirsiniz. Ancak seyahat turları kapsamında, ferdi kaza sigortası ile ilgili bir kural vardır. Ulaştırma firmaları, yolcuların her biri için ferdi kaza sigortası yaptırmak zorundadır. Türkiye Sigortalar Birliği tarafından seyahat edecek yolcular için zorunlu kılınan bu sigorta, seyahat acentelerinin sorumluluğundadır. Kaza ve risklere karşı kendini güvenceye almak isteyen herkes ferdi kaza sigortası yaptırabilir. Ancak riskli ve tehlikeli meslek gruplarında çalışan kişiler için bu sigorta, çok önemlidir. 

Örneğin, 26/1/2015 tarihli 2015/7249 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası, yeraltı ve yerüstünde madenci olarak çalışan personelleri teminat altına alır. Bahsi geçen faaliyetler esnasında meydana gelebilecek kazalara karşı personeller korunabilir. Bu tesisleri işleten kişiler, personelleri için ferdi kaza sigortası yaptırmak zorundadır. Ferdi kaza sigortasının yaş sınırı ile ilgili detaylar şöyledir:

 • Üst yaş sınırı 65 olan ferdi kaza sigortası, 16 ila 65 yaş arası herkese yaptırılabilir.
 • 16 yaşından küçükler ve 65 yaşından büyükler, belli kurallara uygun olarak ferdi kaza sigortası yaptırabilir.
 • 16 yaşından küçük vatandaşlar için vefat teminatı yalnızca faturalandırılmış cenaze masraflarını kapsar.
 • 65 yaşından büyük olanlar için sürekli sakatlık teminatı, vefat teminatının %10’unu kapsar. Ayrıca maksimum 70 yaşına kadar geçerli olur.

Siz de kendinizi ve sevdiklerinizi maddi ve manevi olarak güvence altına almak ve beklenmedik risklere karşı korumak için hemen ferdi kaza sigortası yaptırabilirsiniz. Sompo Sigorta güvencesiyle Artı Ferdi Kaza Sigortası ayrıcalıklarından yararlanarak tedbirinizi alabilirsiniz. Ayrıca tüm detaylar için en yakın acente ile iletişime geçebilirsiniz.