Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet sitemize Chrome üzerinden bağlanabilirsiniz.

ie-icon

Araç Kasko

Farklı risklere karşı aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi Artı Kasko ile koruyabilirsiniz.
30 Saniyede Teklif Alın
Bu alanı boş bırakamazsınız.
Bu alanı boş bırakamazsınız.

Zorunlu alan!

Ayrı onay vermek için lütfen tıklayınız.

SOMPO ARAÇ KASKO SİGORTASI 

Hayatınızda önemli bir yere sahip olan aracınızın başına gelebilecek beklenmedik kazaların sizi etkilemesine izin vermeyin. Geniş Teminatlı Sompo Araç Kasko Sigortası teklifi alarak, uygun araç sigortası ile birçok farklı riske karşı aracınızı, kendinizi ve sevdiklerinizi kredi kartına peşin fiyatına taksitle teminat altına alabilirsiniz! Kasko hesaplama ile araç kasko değeri ve primi öğrenmek ve kasko teklifi almak için hemen formu doldurabilirsiniz.

Ürün İçeriği

Aracınızın çarpması ya da aracınıza çarpılması

Anahtar kaybı

Aracınızın yanması

Aracınızın çalınması

Araç Kasko Sigortası Diğer Teminatları

 1. Aracınızda grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör nedeni ile meydana gelebilecek zararlar
 2. Aracınızda deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelebilecek zararlar
 3. Aracınızda sel ve su baskını nedeni ile meydana gelebilecek hasarlar
 4. Yetkili olmayan kişilerin aracınızı çekmesi durumunda meydana gelebilecek hasarlar
 5. Sigara ve benzeri maddelerin aracınıza vereceği yangın dışındaki zararlar
 1. Kemirgen ve ek sözleşmede belirtilen durumlar dâhilinde diğer hayvanların vereceği zararlar
 2. Şahıslara verebileceğiniz zararların trafik poliçenizin limitleri üzerinde kalan kısmı için İhtiyari Mali Sorumluluk teminatı
 3. Herhangi bir kaza sonucunda sizin ya da aracınızdakilerin vefat etmesi ya da sürekli sakat kalması riskine karşı koltuk ferdi kaza teminatı
 4. Aracınızı kullanımınızdan doğabilecek anlaşmazlıklara ait hukuki masraflar
 5. Anahtar ile aracın çalınması
 6. 7/24 Yardım Hizmetleri

Aracınızın başına gelebilecek herhangi bir hasar durumunda; aracın çekilmesi/kurtarılması, yol kenarı yardım, lastik değiştirilmesi, kaza durumunda kiralık araç ve daha birçok yardım hizmetinden faydalanmak için 0850 250 81 81 numaralı Sompo 7/24 Yardım Hattı’nı arayarak araç sigortanıza dahil tüm hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Not: Teminatlar ve limitler poliçenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Tüm Teminatları Göster

Ek Teminatlar

Aracınızın 2. el değeri yerine anahtar teslim değerinin ödenmesini sağlayan Yeni Değer Teminatı

Aracınızın 2. el değeri yerine anahtar teslim değerinin ödenmesini sağlayan Yeni Değer Teminatı

Hasarsızlık indiriminiz için koruma teminatı

Hasarsızlık indiriminiz için koruma teminatı

Aracınızın T.C. sınırları dışındaki belirli ülkelerde de teminat altına alınabilmesini sağlayan yurtdışı ek teminatı ve yurtdışı asistans paketi

Aracınızın T.C. sınırları dışındaki belirli ülkelerde de teminat altına alınabilmesini sağlayan yurtdışı ek teminatı ve yurtdışı asistans paketi

Aracınız için size ekstra avantajlar sunan Artı Teminat planları

Aracınız için size ekstra avantajlar sunan Artı Teminat planları

Ürün Avantajları

**Artı teminat kapsamında sunulan hizmetler plan seçimine ve aracınızın kullanım tarzına göre farklılık gösterebilmektedir.

Asistans Hizmetleri

Kiralık Araç Hizmeti

Lastik Değiştirilmesi

Yol Kenarı Yardım Hizmetleri

Aracın Kurtarılması

Aracın Çekilmesi

Genel Şartlar

Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta Araç Kasko Sigortası Nedir?

Sompo Sigorta Araç Kasko Sigortası, aracınızın uğrayabileceği birçok zararın karşılanması sağlayan geniş kapsamlı bir araç sigortasıdır. Kasko sigortası, aracınızın iradeniz dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda sizin zararınızın tazminat ödemesiyle karşılanmasını sağlar. Sompo Sigorta Araç Kasko Sigortası aracınızı ve bütçenizi yaşayabileceğiniz hasarlara karşı korur, böylece büyük masraflara katlanmak zorunda kalmazsınız. Araba Kasko paketleri sizin kullanımınıza özel oluşturulmuş olup geniş teminat paketleriyle güven içerisinde aracınızı kullanmanızı sağlar. Her türlü yaşayabileceğiniz probleme karşı özel asistans hizmetleri ile yol boyu aracınızın keyfini çıkartırsınız.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

Kasko Sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir araç sigortası olmasına rağmen yaptırılması önemli bir sigortadır. Zorunlu Trafik Sigortası'nın kapsamadığı birçok riski araç kasko sigortası kapsamaktadır. Herhangi hatalı olduğunuz bir kaza durumunda zorunlu trafik sigortası karşı tarafın masraflarını öderken, kasko sigortası sizin masraflarınızı ve İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı alındı ise trafik sigortası limitlerinin üzerinde kalan tazminatı ödemektedir. Trafik sigortası sizin masraflarınızı ödemeyeceği için kasko sigortası sayesinde kendinizi risklere karşı koruyabilirsiniz. Buna ek olarak trafik sigortasının kapsamadığı birçok risk bulunmaktadır, bu risklerin büyük çoğunluğu araç kasko sigortası sayesinde koruma altına alınır.

Araç Kasko Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç sigorta poliçeniz mutlaka size ve aracınıza özel olarak düzenlenmiş olması gerekir.

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak kimlik bilgilerinizde yazdığı gibi girmelisiniz
 2. Teklif alırken ve satın almadan önce poliçenin genel / özel şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesini işaretlediğinizden emin olunuz.
 3. Araç bilgilerini ruhsat bilgilerinizdeki gibi girmelisiniz
 4. Daha önce hasarınız yoksa, hasarsızlık indiriminiz otomatik olarak uygulanacak ve fiyat bu şekilde size sunulacaktır.
 5. Anlaşmalı araç servis ağının genişliği bireysel araç kasko sigortası için önemli bir detaydır. 
 6. Özel şartlarda yer alan mini hasar ve size özel asistans hizmetleri gibi size özel ek destek hizmetlerinin varlığı.
 7. Ferdi Kaza teminatlarının içeriği ve limitlerini karşılaştırıp size uygun olan paketi seçtiğinizden emin olunuz.
 8. Ödeme aşamasında kredi kartınıza taksit yaptırmak istiyorsanız taksit seçeneğini işaretlediğinizden ve satın almak istediğiniz taksit adedini seçtiğinizden emin olunuz 
Araç Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sompo Sigorta tarafından size özel fiyatlarla sunulan kasko sigortasında aracınızın çarpması veya aracınıza çarpılması, anahtar kaybı yaşamanız, aracınızın yanması, aracınızın çalınması ve bunlara ek birçok durumlarda sizi koruyacak geniş kapsamlı teminatlara sahiptir. 

Araç Kasko ve Trafik Sigortasının Farkı Nedir?

Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu gereğince yaptırılması zorunlu olan ve herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın malına veya canına verilen zararı teminat tutarı dahilinde karşılayan araç sigortası türüdür. Zorunlu Trafik Sigortası olmadan yola çıkmak yasaktır. Trafik sigortası kapsamı bakımından kısıtlı bir sigorta türüdür. Trafik sigortasının kapsamadığı birçok teminatı arabanızın kasko sigortası kapsamaktadır. 

Kasko araç sigortası ise isteğe bağlı yaptırılan ve teminat altına alınan aracın kaza yapması, yanması, çalınması ya da çalınma girişimi sonucu alabileceği zararları poliçe sınırları dahilinde koruma altına alan araç sigortasıdır. 

Zorunlu Trafik sigortası karşı tarafın risklerini teminat altına alırken, kasko sigortası yaptıran kişinin aracını koruma altına almaktadır. Trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmak yasaktır fakat araba kaskosu kasko sigortası ? isteğe bağlı bir sigorta çeşididir. 

Araç Kasko Sigortası Zorunlu mu?

Arabanız için yaptıracağınız araç kaskosu isteğe bağlı bir sigorta çeşididir. Her ne kadar isteğe bağlı da olsa araç kasko sigortası kişiyi büyük rakamlı zararlardan korur ve bütçesini güvence altına alır. Karşılaşabileceğiniz birçok riske karşı aracınız teminat kapsamı dahilinde korunur. Bunlara ek olarak size çekici, lastik değişimi, yol destek hizmetleri gibi ek hizmetlerle yaşayabileceğiniz birçok soruna karşı hızlı ve etkili destek olanağı sunar. 

2019 Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Aracınızın karşılaşabileceği birçok riske karşı yaptırılan kasko sigortasının fiyatı bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve geniş kapsamlı olmasını ön planda tutarak hazırladığımız araç sigortanızın fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Trafik siciliniz kasko fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz araç sigortası fiyatlarını etkiler.
 2. Aracınızın markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatlarını etkilemektedir.
 3. İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir kaskonuzun ne kadar olduğunu etkiler.
 4. Kaskolarınız arasında vade boşluğunuzun olup olmadığı kasko hesaplamada kullanılan faktörlerden biridir.
 5. Aracınızın türü araba sigorta fiyatlarını (kasko) etkiler.
 6. Hasarsızlık kademeniz araç sigortası fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.
 7. Mesleğinizle birlikte gelen meslek indiriminiz de araba sigorta fiyatlarını belirleyen öğelerden biridir.

gibi kriterlerle kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak 2019 yılı kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Araç Sigortası Fiyatını Nasıl Hesaplayabilirim?

Kasko bedelinizi yukarıda bulunan teklif formumuzu doldurarak 30 saniye içerisinde görüntüleyebilir, dilerseniz tek tıkla satın alabilirsiniz. Eğer Online olarak satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi arayabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Online Olarak Nasıl Araba Sigortası Satın Alabilirim?

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen online teklif oluşturup fiyat görmek ve kaskonuzu satın almak çok hızlı ve kolaydır. Bireysel Araç Kasko Sigortası ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi anında online alabilirsiniz. Kasko teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi peşin fiyatına taksitli olarak ve size özel indirimlerle satın alabilirsiniz. 

Kaskomu Online Satın Almam Ne Kadar Sürer?

Araç Kasko Sigortanızı saniyeler içerinde hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan anında online satın alabilirsiniz. Aracınıza en uygun fiyatlarla satın aldığınız poliçenizi 30 saniyede yaptırarak görüntüleyebilir, indirebilirsiniz. Böylece size özel geniş teminatlarla hazırlanan araç sigortası paketlerimizden istediğinizi seçebilir, en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Online Teklif Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak satın almak isterken desteğe mi ihtiyacınız var? 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayıp 7/24 Destek alabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman Online olarak destek alabilirsiniz. 

Araç Sigortamı Online Olarak Almamın Avantajları Nedir?

Araç Kasko sigortanızı anında online satın almak çok avantajlıdır. 

 1. Size özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz yerden, hiçbir vakit kaybetmeden 30 saniye içinde fiyat alabilir ve Araç Kasko poliçenizi peşin veya taksitli satın alabilirsiniz.
 3. Dilediğiniz zaman 7/24 destek alabileceğiniz Sompo Sigorta Çağrı Merkezi hattımızdan her türlü destek alabilirsiniz.
 4. Yenileme zamanınız yaklaştığında size özel fırsatlardan yararlanabilir ve bu sayede Sompo Araç Kasko Sigortanızı İndirimli satın alabilirsiniz
 5. Sompo Mobilo uygulamasından dilediğiniz gibi poliçeleriniz ve tekliflerinizi takip edebilir ve birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksit imkanıyla kasko ürününüzü satın alabilirsiniz. Sigortanızı taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Kasko sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Kasko sigortası hasarsızlık indirimi poliçe fiyatınızı belirleyen önemli unsurlardan biridir. Hasarsızlık indirimi, hasarsız geçirdiğiniz her poliçe dönemi yenilemesinde, ödeyeceğiniz poliçe priminde indirim sağlar. Hasarsızlık kademeniz sayesinde araç sigortanızda %60'a varan bir indirim elde edebilir ve düzenli olarak yaptırdığınız bireysel kasko sigortanızı çok uygun fiyatla satın alabilirsiniz. 

Eğer ki bir poliçe yılını hasarsız geçirirseniz kasko hesaplamada;

İlk poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %30

İkinci poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %40

Üçüncü poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %50

Dördüncü poliçe yılınızın bitiminde kasko sigortanızı yenilerseniz %60

Beşinci ve takip eden yıllarda hasar olmaması durumunda ise Süper %60 uygulamamız ile ayrıcalıklı 

indirim kazanırsınız. Böylece 4 yıl sonunda kasko sigortanızı %60 indirimli satın alabilirsiniz. Hasarsızlık indirimi kasko sigortasının fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biridir.

Aracımı Değiştirdim Hasarsızlığım Bozulur mu?

Aracınızın kasko sigortası geçmişi ve bilgileri güncel olarak tutulmaktadır. Bundan dolayı arabanızı değiştirdiğinizde araç kasko sigortası yaptırdığınız varlığınızın hasarsızlık indirimi korunur. 

Araç Kasko Sigorta Şirketimi Değiştirdim Hasarsızlığım Bozulur mu?

Aracınızın kasko sigortası geçmişi ve bilgileri güncel olarak tutulmaktadır. Bundan dolayı kasko sigorta şirketinizi değiştirdiğinizde bu değişiklikten araba kasko sigortası yaptırdığınız varlığınız etkilenmez ve hasarsızlık indirimi korunur.

Araç Kasko Sigortamı Ne Zaman Yenilemeliyim?

Araç Kasko sigortası yaptırdığımız zaman "Kasko sigortamı tam olarak ne zaman yenilemeliyim?" veya "Kasko poliçemin geçerlilik süresi bitti hala yenileme yapabilir miyim?" en çok sorulan sorular arasındadır.

Kasko sigortanızı yenilemek istiyorsanız poliçe süreniz boyunca istediğiniz herhangi bir zaman yapabilirsiniz. Fakat yenileme dönemini vadenizin dolmasını beklemeden yenileme yapmaya çalışmak hasarsızlık indiriminizin hesaplanamamasına yol açabilir. 

Bu yüzden yenileme için en uygun zamanlar kasko yenileme dönemidir. Yenileme dönemi genelde poliçe vadenizin bitiş tarihinden 30 gün önce başlar ve bu tarihin bitimine kadar devam eder. 

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmanız gerektiğidir. Poliçenizin süresi bittikten sonra yenileme yapamazsınız ve hasarsızlık kademeniz gibi birçok kazandığınız hakkı kaybedebilirsiniz. 

Bu yüzden poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmak çok önemlidir.

Kasko Sigortamda Kapsam Dışı Hasarlar Nelerdir?

Araç Kasko sigortanız bazı durumlarda yaşanabilecek hasarları kapsamamaktadır, bunlar:

Meydana gelecek savaş, nükleer tehlikeler ve bu olaylardan dolayı güvenlik güçleri tarafından alınan önlemler neticesinde aracın uğradığı hasarlar,

Kamu otoritesince uygulanabilecek yaptırımlar neticesinde araca verilen zararlar (kamu otoritesince aracın çekilmesi hariç),

Aracın sürücü belgesine sahip olmayan kişilerce kullanılması esnasında meydana gelen hasarlar,

Alkol, uyuşturucu ve benzeri maddelerin etkisi altındaki kişiler tarafından aracın kullanılması esnasında meydana gelen zararlar,

Sigortalı ya da sigortalının hareketlerinden sorumlu olduğu şahıslar veya birlikte yaşadığı şahısların bilerek veya isteyerek verdiği zararlar ile bu şahısların sigortalı aracı çalması veya kaçırması gibi sebeplerden biri neticesinde ortaya çıkan zararlar,

Periyodik olarak bakım ve onarımının yapılmaması sonucunda çürümeler, paslanma, eskime, yağsızlık, susuzluk ve donma sebebiyle araçta oluşabilecek zararlar,

Aracın kendi kuvveti ile hareket ederek girip çıkabileceği, belirli bir tarifeye bağlı, ruhsatı olan ve düzenli olarak sefer yapan gemi ve trenler haricindeki araçlarla nakli esnasında oluşabilecek kazalarda araca verilecek hasarlar.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir?

Kaza sonucu aracınızda meydana gelen hasarların bildirimi ve tazminatının ödenmesi için kaza tespit tutanağı doldurulması gerekmektedir. Kaza tespit tutanağının doğru ve eksiksiz tutulması kaza sürecinin doğru değerlendirilebilmesi için elzemdir. 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren geçerli kurallar gereği kazaya karışan kişiler polisi beklemeden kazayı fotoğraflayarak, kaza tespit tutanağını karşılıklı olarak doldurup kaza yerinden ayrılabilmektedir. 

Kaza tespit tutanağı doldururken özen gösterilmesi ve kazanın nasıl oluştuğunun detaylı olarak anlatılarak çizilmesi gerekmektedir. Her sürü kazanın nasıl meydana geldiğini kendi gözlemleri ile anlatır ve mütabık kalır. İki nüsha olarak hazırlanması gereken kaza tespit tutanağı iki sürücü tarafından imzalanmış olarak bize gönderilmelidir.

Kaza tespit tutanağı ile bize gönderilmesi gereken belgeler poliçenin bir fotokopisi, kaza yeri fotoğrafları, araç sürücüsüne ait ehliyet ve ruhsat fotokopileridir. 

Bazı durumlarda kaza tespit tutanağı doldurulması mümkün değildir. Bunlar: " Yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanımı, Yaralanma ve ölüm gibi durumlar meydana gelmesi, Kamu şirketine ait araçların kazaya karışması, Üçüncü kişilere ait mal varlıklarda zarar oluşması vb." gibi durumlardır.

Hasar Talebimi Nasıl Yapabilirim?

Hasar taleplerinizi:

Çağrı Merkezimizden

Apple Store ve Google Play Store'da bulunan Sompo Mobilo Uygulamamızdan 

Websitemiz üzerinde bulunan hasar bildirimi bölümünden,

hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 


Hasar Talep takiplerinizi ve bununla ilgili tüm sorularınızı 7/24 Destek Hattımızı kullanarak da yapabilirsiniz.

Hasar Talebi için İstenen Belgeler Nelerdir?

Kaza tespit tutanağı ile birlikte bize gönderilmesi gereken belgeler poliçenin bir fotokopisi, kaza yeri fotoğrafları, araç sürücüsüne ait ehliyet ve ruhsat fotokopileridir. 

Kasko Sigortası Poliçe Primim Neden Yüksek?

Kasko fiyatı hesaplaması bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve geniş kapsamlı olmasını ön planda tutarak hazırladığımız araç sigortanızın fiyatını aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Trafik siciliniz kasko sigorta primini etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Aracınızı nasıl sürdüğünüz, kazaya karışıp karışmadığınız, hız ihlalleriniz ve aracınızı kullanım türünüz araç sigortası fiyatınızı etkiler.
 2. Aracınızın TSB Kasko Araç Değer listesinde belirtilen bedeli, markası, modeli, yaşı gibi teknik özellikleri kasko fiyatınızı etkilemektedir.
 3. İkamet ettiğiniz şehir ve aracı kullandığınız şehir de araç sigortası fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.
 4. Kaskolarınız arasında vade boşluğunuzun olup olmadığı da yine kaskonuzun ne kadar olduğunu etkiler.
 5. Aracınızın türü de arabanızın sigortasını (kasko) fiyatlandırmada kullanılır.
 6. Hasarsızlık kademeniz araç kasko priminizi etkileyen önemli unsurlardan biridir. de araç kasko primi hesaplamada kullanılır.
 7. Araç sigortası fiyatları mesleğinizle birlikte gelen meslek indirimine değişim gösterir.

Bunun gibi kriterlerle araç kasko fiyatınız belirlenir. Bu kriterler konusunda bilgi sahibi olarak 2019 yılı kasko fiyatlarınızı düşürebilir ve çok daha uygun fiyatlara aracınızı güvence altına alabilirsiniz.


7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tüm ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan Çağrı Merkezimizden veya online sohbet ya da websitemiz üzerinde bulunan destek formundan dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.