Sompo Sigorta’dan Yeni Nesil Asistan: Sensei

Sompo Sigorta, dijitalleşme yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Şirketin dijital dönüşüm kapsamında gerçekleştirdiği son hizmeti yapay zeka tabanlı Chatbot projesi Sensei oldu. Sompo Sensei, iş süreçlerini kolaylaştırmak ve müşteri taleplerini sonuca ulaştırmak adına çağrı merkezi ile entegrasyonlu şekilde çalışacak. Müşterinin hareketlerini takip ederek uygun alanlara yönlendirme ve proaktif çözümler sunma özellikleriyle ön plana çıkan Sompo Sensei, 7/24 ulaşılabilen dijital bir asistan görevi üstlenecek.

Kurumsal ve bireysel sigortacılık sektörünün öncü markası Sompo Sigorta, ihtiyaca dönük çözümlerle müşteri memnuniyetini artıran çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, dijital dönüşüm kapsamında hayata geçirdiği yeni chatbot uygulaması Sompo Sensei ile müşteri hizmeti süreçlerine verimlilik ve hız katıyor.

Japonca’da “usta, öğretmen” anlamına gelen Sensei, Sompo Sigorta müşterilerinin hizmet alma sürecini hızlandıracak, hizmet kalitesini artıracak ve 7/24 ulaşılabilen dijital bir asistan görevi üstlenecek.

“Sompo Sensei” deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor

Dijital platformları bütünsel bakış açısıyla ele alan Sompo Sensei, müşterilerin dijital yolculuklarındaki tüm sigorta ihtiyaçlarında yol göstererek yaşadıkları deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor. Sensei sayesinde müşteriler, destek alma ihtiyacı duydukları işlemlerinde self-servis olarak hizmet alabiliyor.

www.somposigorta.com.tr adresini ziyaret eden kullanıcılara destek olmak için hayata geçirilen Chatbot Sensei’nin müşteri sorularını hızlı cevaplandırma, müşterileri ilgili bağlantılara yönlendirme, link verme, sayfalar arasında takip gibi işlevleri olacak. Sohbet etme özelliği de olan Sensei, Sompo Sigorta müşterilerinin hizmet alma sürecini hızlandıracak. Yapay zeka desteği sayesinde müşteri ismini öğrenen ve her konuşmada hatırlayan Sompo Sensei; selamlama, düşünme, bekletme, sevinme, cevap bulma, göz kırpma, saygıyla eğilme, güle güle gibi 8 ayrı şekilde 3D olarak tepki verebilecek. Sompo Sensei, genel sigortacılık hizmetleri kapsamında; poliçe teklifi, ürün araştırma, satın alma ve hasar süreçleri gibi konularda da site ziyaretçilerini yönlendirecek.

“Dijitalleşme Yolculuğumuz Gelişerek Devam Edecek”

Dijital dönüşüm süreçlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirten Sompo Sigorta Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Orhan, Chatbot Sensei’nin de bu vizyonun bir parçası olarak hayata geçtiğini ifade etti.

Orhan, “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren chatbot teknolojisi yapay zeka tabanlı bir ürün. Chatbot’lar, kullanıcıların dijital ortamda mesajlaşma yoluyla bir insan ile yazışır gibi iletişim kurdukları ve bir konuda bilgi alma, işlem yapma gibi çeşitli amaçlarla kullandıkları sohbet robotları olarak tanımlanabilir. Finans, perakende, eğlence, eğitim, sağlık gibi birçok sektörde kullanılıyor.

Biz de Sompo Sigorta olarak gelişen dünyaya ayak uydurmak ve sigortacılık işlemlerinde de yeni nesil sigortacılığı bütünleştirmek amacıyla acentelerimizi de gözeterek dijitalleşme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sompo Sensei ile hedefimiz, üstün hizmet kalitemizle tüm süreçleri hızlandırarak müşterilerimizi memnun etmek. Dünya genelinde kullanım alanı ve faydaları hızla artan yeni nesil teknolojilerin sigorta sektöründeki öncü takipçisi ve uygulayıcısı olarak, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli yukarı taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu.