Sompo Sigorta’nın Üstün Hizmet Kalitesine Acentelerden Tam Not

Sompo Sigorta iş ortaklarına dönük avantajlı uygulamalarıyla acente memnuniyetini artırmaya devam ediyor. Şirket 2021 yılını kapsayan acente memnuniyet anketinde 5 üzerinden 4,19 puan alarak acentelerin çalışmaktan en memnun olduğu şirketler arasında öne çıktı. “İş ortaklarımızın memnuniyeti bizim için önemli” diyen Sompo Sigorta Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata, “Önümüzdeki yıllarda da acentelerimize değer katarak iş birliğimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Kurumsal ve bireysel sigortacılık sektörünün öncü markası Sompo Sigorta “Acente Memnuniyeti -2021” sonuçlarına göre acentelerin birlikte çalışmaktan en memnun oldukları sigorta şirketleri arasında 4,19 puan ile öne çıktı. Türkiye çapında bin 913 acentenin katıldığı memnuniyet anketine göre Sompo Sigorta’dan duyulan memnuniyet oranı 5 üzerinden 4,19 olarak gerçekleşti.

Memnuniyette hizmet kalitesi öne çıkıyor.

Sektörün ana dağıtım kanalı olan acentelerin yaptığı puanlamaya göre Sompo Sigorta’yı “iyi şirket” yapan nitelikler arasında hizmet kalitesi ve çözüm odaklılık ilk sıralarda yer aldı. Şirketin ana dağıtım kanalı olan acentelerin Sompo ile çalışmaktan memnuniyeti, başta hasar hizmetleri olmak üzere yüksek hizmet kalitesi, kolay ve hızlı ekranlar, çözüm odaklılık ve rekabetçi fiyatlarla müşterilerine sunduğu ürünler sağlıyor. Sompo’nun kendini bir acente şirketi olarak konumlandırıyor olması ve iş ortaklarına kattığı değerse acentelerinin nezdinde takdir görüyor.

Sigorta sektöründe dağıtım kanalları ile kurulan etkin çalışma modelinin son derece önemli olduğunu belirten Sompo Sigorta Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata, dağıtım kanalı yönetiminde acente memnuniyetini ana odak noktası olarak konumlandırdıklarını ifade etti. Bayata sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzün omurgasını oluşturan acentelerimiz bizler için son derece değerli. Onların bizimle çalışmaktan memnun olmaları hep birlikte yeni başarılara ulaşma motivasyonumuzu artırıyor. Türkiye genelinde iki bin 520 acentemiz ile güçlü bir iş birliği içinde yolumuza devam ediyoruz.”

“Amacımız iş ortaklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak”

“Sürdürülebilir karlı büyüme stratejimizin odağına aldığımız acentelerimiz için her geçen gün çalışılması daha kolay, işlerine değer katan, sunduğumuz ürün, hizmet ve teknolojiler ile sektörde fark yaratan şirket olma yolunda, 2021 yılında bazı önemli projeleri hayata geçirdik. Bunlar arasında belki de en önemlisi, bugüne kadar 200’e yakın oturumla gerçekleştirdiğimiz Acente Gelişim Yolculuğu programı ve bu programı hayata geçirdiğimiz Sompo Acente Akademisi. Acentelerimizin ve çalışanlarının gelişim ihtiyaçlarını sürdürülebilir şekilde karşılamak ve sektörün teknik donanımı yüksek insan kaynağı geliştirmesine katkı sağlamak için başlattığımız bu program ile sektörün takip ettiği bir uygulamaya imza attık.

“Acentelerimize her branşta geniş ürün yelpazesi sunuyoruz”

“Oto ürünlerindeki güçlü portföy ve rekabetçiliğimizi oto-dışı ürünlerle zenginleştirerek acentelerimize her branşta geniş bir ürün yelpazesi sunuyor, böylelikle mevcut ve potansiyel müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına çözüm arayışlarında olan acentelerimizin yanındaki varlığımızı güçlendiriyoruz. Acentelerimizin kazançlarını artırmak için geliştirdiğimiz Sürekli Gelir Modeli ve diğer kampanyalarımız ile standart komisyon dışında kazançlarını çeşitlendirip artırıyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde 2021 yılının ilk 9 ayında acentelerimizin yüzde 60’ının standart komisyon gelirlerine ilave ek komisyon kazancı sağlamalarına destek olduk.

“Acentelerimize avantaj sağlayan çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de sürecek”

Acentelerinin hayatını teknoloji yatırımlarıyla kolaylaştırdıklarını söyleyen Hasan Bayata “Sektörün ilkleri arasında yer alan Ejento Mobil ve müşterilerimizin dijital kanallardan bize kolaylıkla ulaşmalarını sağlayan Sompo Mobilo uygulamalarımızla sektörün dijitalleşmesine acentelerimizle birlikte yön vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Acentelerine yönelik bir prestij kulübü olarak hayata geçirdikleri Samuraylar Kulübü’nün ise giderek güçlendiğini ifade eden Bayata, “Samuraylar Kulübü felsefesi ve üye acentelerine sağladığı gelişim imkanları ile sektörün en özel kulübü olma yolunda hızla ilerliyor. Önümüzdeki yıl kulübü genişletmeye ve üye acentelerimize farklılaştırılmış hizmet ve avantajlı uygulamalar sunmaya devam edeceğiz.” dedi.