Sompo Sigorta Çalışanları 45. İstanbul Maratonu’nda İyilik Peşinde Koştu

Cumhuriyet'in 100. yılında 100 kişilik bir ekiple koşuya katılan Sompo Sigorta, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın Umutlu Kart projesi için bağış topladı.

Dünyada iki kıta arasındaki tek maraton olan ve bu yıl “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla 45. kez gerçekleştirilen İstanbul Maratonu’nda yer alan Sompo Sigorta, Cumhuriyet'in 100. yılında 100 kişilik bir ekiple koşuya katıldı.

Kanserli çocuklar yararına bağış toplandı

Bu yıl 4. kez koşuya katılan Sompo Sigorta çalışanları, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına en yüksek bağış tutarına ve en yüksek bağışçı sayısına ulaşan ilk 10 kurumsal koşu takımı arasında yer aldı.

İyilik Peşinde Koş platformu üzerinden 20 Kasım'a kadar devam edecek kampanya ile bağış toplamaya devam eden Sompo Sigorta çalışanları, KAÇUV’a desteklerini artırmayı hedefliyor.

KAÇUV’un Umutlu Kart projesi ile, deprem bölgesi başta olmak üzere Türkiye genelinde 74 ilde yaşayan ve kanser tedavisi görmekte olan dezavantajlı çocuk, genç ve aile üyelerine hasta bakımında gerekli olan hijyen-kişisel bakım ürünleri ve sağlıklı gıdaya ulaşabilecekleri alışveriş kartları gönderiliyor.

Sompo Sigorta Koşu Takımı, İstanbul Maratonu'na ilk kez katıldığı 2018 yılından bu yana 3 kez KAÇUV bir kez de TEMA yararına olmak üzere 4 yıl boyunca koşulara katılarak bağış topladı.