Sompo Sigorta’nın Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Müjde Aslan Oldu

Sompo Sigorta’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Müjde Aslan getirildi. Aslan, Sompo Sigorta’nın tüm finansal süreçlerinden sorumlu olacak.

Sompo Sigorta’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna mart ayı itibarıyla Müjde Aslan atandı. Son olarak Deloitte’ta Şirket Ortağı olarak görev alan Aslan 25 yılı aşkın süredir finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren yerli ve uluslararası birçok şirketin bağımsız denetim ve danışmanlık çalışmalarında görev almıştır.

Müjde Aslan, bağımsız denetim, birleşme ve satın alma, mali durum tespit ve benzeri çalışmalara liderlik etmiş, sürdürülebilirlik güvence hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev yapmıştır. Şirketlere ve düzenleyici otoritelere Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve sektörel konularda eğitimler veren Müjde Aslan; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetim lisanslarına sahiptir. Aslan aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği üyesi ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Denetim Kurulu üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümünden 1998 yılında mezun olan Müjde Aslan aynı yıl Deloitte’ta bağımsız denetim alanında çalışmaya başlayarak kariyerine adım atmıştır. Son 12 yıldır Deloitte şirket ortağı ve sigorta sektör lideri olarak görev almıştır. 2017-2020 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Bağımsız Denetim dersleri vermiştir.