Sompo Sigorta’nın, Özyeğin Üniversitesi İş Birliğiyle Hayata Geçirdiği Business Bootcamp Sertifika Programı İlk Mezunlarını Verdi

Sigorta sektörünün başarılı ve yenilikçi şirketi Sompo Sigorta’nın, çalışanları için okul olma vizyonu ile, Sompo Akademi çatısı altında Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği Business Bootcamp Sertifika Programı ilk mezunlarını verdi. 

Sompo Sigorta’nın Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle, işine ve kariyerine değer katmak isteyen çalışanlar için hayata geçirdiği Business Bootcamp Sertifika Programı ilk mezunlarını verdi. Sompo Sigorta bünyesindeki farklı departmanlardan 20 çalışan 8 aylık programı başarıyla tamamlayarak mezuniyet töreninde keplerini attılar.

İlk mezunlara sertifikaları, Sompo Sigorta Genel Müdürü Fahri Uğur ve Özyeğin Üniversitesi Bilgi, Teknoloji Transferi ve Girişimcilik Direktörü Dr. İsmail Arı tarafından takdim edildi.

MBA programlarının temel konularının yer aldığı, teorik bilginin yanı sıra iş hayatında tecrübe edilen olay ve deneyimlerden esinlenen vaka odaklı konu ve analizlere de yer verilen kapsamlı program ile Sompo Sigorta çalışanlarının kariyer gelişimi destekleniyor.

Business Bootcamp sertifika programı, Pazarlama ve Marka Yönetiminden Finansal Yönetime, Stratejiden Kurumsal Kültüre 8 farklı konunun yer aldığı, toplam 126 saat ders ve üç aylık proje sürecinden oluşan kapsamlı bir sertifika programı olarak tasarlandı.  

Sompo Sigorta İnsan Kaynakları ve Akademi Genel Müdür Yardımcısı Işın Mengenli konuya yönelik yaptığı açıklamada; “Sompo Sigorta çatısı altında yer alan her birey değerli. Ekip arkadaşlarımızın kendini ait hissettiği bir ortamda mutlu bir şekilde çalışması ve kendilerini geliştirme fırsatı bulmaları en büyük önceliğimiz. Business Bootcamp Programı da arkadaşlarımıza sunduğumuz önemli bir gelişim fırsatı. Özyeğin Üniversitesi ile birlikte projelendirdiğimiz uzun soluklu sertifika programımız kapsamında ilk mezunlarımızı verdik. Çalışanlarımıza artı değer katacak ve gelişimlerini destekleyecek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Özyeğin Üniversitesi’nin güçlü kadrosundan dersler

Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Akademisi Direktörü Dr. İsmail Arı “Güçlü akademik kadromuz ile Sompo Sigorta çalışanlarına yönelik olarak hazırladığımız Business Bootcamp programımızın ilk mezunlarını burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Bu program ile katılımcıların rekabetçi küresel iş ortamında etkin kararlar alabilmelerini, bunları uygulamaya dönüştürebilmelerini ve profesyonel gelişimlerine ışık tutmayı hedefledik. Bu yoğun süreçte verdikleri emek ve gösterdikleri özveriden dolayı mezunlarımızı kutlarken, Sompo Sigorta ile profesyonel gelişim alanındaki güçlü iş birliğimizin devam etmesini temenni ediyorum” dedi.