İnsan Kaynakları

Gelişim ve başarı odaklı Sompo Sigorta, doğru işe doğru kişi anlayışıyla bu kültüre uygun herkesi ailesine katmaya hazır.

Sompo Sigorta’da Gelişim

Hedefimiz sadece Türkiye sigorta sektöründe değil, global piyasada da değer yaratan profesyoneller yetiştirmek.

Sompo Akademi, çalışanlarımıza Sompo Sigorta’nın değerleri ışığında ve stratejik hedeflerine hizmet eden, profesyonel ve kişisel gelişim fırsatları sunan, kişiselleştirilmiş ve sürdürülebilir bir öğrenme deneyimi yaşatan bir okuldur. Bu doğrultuda;

  1. Deneyimsel öğrenme modeline dayanan Mesleki Gelişim Programları sunuyoruz.
  2. Yurtiçi ve Yurtdışı üniversiteler ile işbirliği yapıyoruz.
  3. Sompo Holding Grup Şirketleri arasında Exchange Programlarıyla yurtdışı deneyim imkanı sunuyoruz.

Sompo Sigorta’da Yaşam

Keyifli bir iş ortamı için dinamik ve heyecanlı yaşam alanları oluşturuyoruz.

Çalışanlarımız, açık ofislerden oluşan ferah çalışma alanlarında verimli çalışırken aynı zamanda açık ve kapalı sosyal alanlarımızda keyifli vakit geçirebiliyor.

Açık ve şeffaf iletişim, çalışma ortamımızın en önemli unsurlarındandır. Bu doğrultuda kurguladığımız iletişim ve iş birliği platformumuz SompoConnect, çalışanlarımızın özgürce kendini ifade edebildikleri interaktif ve sosyal bir intranettir.

Sompo Sigorta olarak topluma ve çevreye duyarlıyız, çalışanlarımızı da bu duyarlılığa ortak ediyoruz. Çalışanlarımızdan oluşan Kurumsal Koşu grubumuz ile İstanbul Maratonu Yardımseverlik Koşusu’na katılıyor ve seçilen sivil toplum örgütleri adına bağış topluyor, farkındalık yaratıyoruz.

Çalışanlarımızın ilgi alanlarına göre iş dışında da sosyalleşmelerini sağlamak için masa tenisi, bowling, basketbol, tenis, müzik, tiyatro gibi alanlarda kurumsal yarışmalara katılıyor ve turnuvalar düzenliyoruz.

Sompo Sigorta’da Kariyer

İnsan Kaynakları olarak Sompo kültürüne uygun, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip ve yüksek potansiyelli adayları ailemize dâhil ederek; yeni fikirleri ve yaratıcılığı özendiren, güvene dayalı, heyecan ve gurur veren, mutlu çalışma ortamı oluşturma vizyonu ile hareket ediyoruz.

Sompo’de doğru işe doğru kişi anlayışıyla çalışanların güçlü yönlerini kullanabilecekleri, kendilerine ve şirkete değer yaratabilecekleri kariyer fırsatları sunuyoruz.

Bu ailede yer almak istersen başvurunu bekliyoruz!

Deneyim Kazandırma Programlarımız

Bu programlar ile şirketimize katılan genç yeteneklere deneyim kazandırıyor; kariyerlerinin başından itibaren rehber oluyor ve birlikte gelişiyoruz.

Sompo Sigortalı Olmak

Bir şirketin başarısında en önemli faktörün o şirketin sahip olduğu kültür olduğuna inanıyoruz.

Sompo Sigorta çalışanları olarak bizler, kurum kültürümüzü yansıtan davranış kodlarımızı ifade ederek manifestomuzu oluşturduk. Bizler:

  1. Gelişim ve başarı odaklıyız.
  2. Kapsayıcı ve paylaşımcıyız.
  3. Açık, şeffaf ve pozitifiz.
  4. Saygılı, tarafsız ve adiliz.
  5. İşimizi ve şirketimizi sahipleniriz.