Sompo Sigorta Bjk İle Sponsorluk Anlaşmasını İki Yıllığına Yeniledi

Beşiktaş JK ile ilk olarak 2015-16 sezonunda Basketbol Erkek A Takımı isim sponsorluğu anlaşmasına imza atan Sompo Sigorta, 2 sezondur sürdürdüğü sponsorluk anlaşmasını 2 sezon daha uzattı. Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Sompo Sigorta’nın Türkiye’ye ve Türk sporuna inancının en somut göstergelerinden biri olan sponsorluk anlaşması kapsamında, Beşiktaş JK Basketbol Erkek A Takımı iki yıl daha Beşiktaş Sompo adıyla mücadele edecek.  

Sigorta sektörünün önde gelen markalarından Sompo Sigorta’nın spora verdiği destek artarak sürüyor. Sompo Sigorta, 2015-16 sezonundan bu yana devam eden Beşiktaş JK Basketbol Erkek A Takımı isim sponsorluğunu 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında da sürdüreceğini açıkladı. Yenilenen anlaşma kapsamında, siyah beyazlı takım önümüzdeki iki sezon daha Beşiktaş Sompo adıyla liglerde boy gösterecek.  

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Sompo Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, iki sezon süreyle uzatılan sponsorluk anlaşmasını değerlendirdi.  

Fikret Orman şunları söyledi: “Beşiktaş JK olarak ortaya koyduğumuz sportif başarılarımızın yanı sıra, gerçekleştirdiğimiz her sponsorluk anlaşması da hedeflerimize ulaşma yolunda büyük önem taşıyor. Koçumuz Ufuk Sarıca liderliğinde istikrarlı bir başarı elde etme hedefindeyiz. Beşiktaş JK olarak, sponsorlarımızı her zaman memnun etmeye çalışıyoruz. Bu çabalarımızla beraber gelen sportif başarılar da, sponsorlarımızın yoluna bizimle beraber devam etmesini sağlıyor. Kalıcı başarılar bir ekip çalışması ile ortaya çıkar. Takımımızın mücadelesi, sponsorlarımızın da desteği ile her zaman daha iyiye gideceğiz.”   

Recai Dalaş: “Takımın ve taraftarın gücüne güç katacağız”  

Türkiye’nin en köklü ve en güçlü spor kulüplerinden Beşiktaş JK ile sponsorluk anlaşmalarını önümüzdeki iki yıl daha devam ettirecek olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Sompo Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ise şunları söyledi: 

“Yaptığımız anlaşmaya yalnızca bir sponsorluk olarak değil alanında yükselen iki değerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan bir güç birliği olarak bakıyoruz.  

Son dönemde önemli bir çıkış yakalayan ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Beşiktaş Basketbol Erkek Takımı gibi Sompo Sigorta da, Türkiye’de 15 yıllık geçmişi olmasına rağmen sektörde lider şirketler arasında yer almaktadır. Şirketimizin genç ve dinamik yapısına uygun olarak yeni dönemde sponsorluğumuzu diğer takımlardan farklılaşan saha içi aktivitelerle de güçlendiriyoruz. Beşiktaş taraftarının bağlılığından ilham alarak tasarladığımız bu aktivitelerle, taraftarın ve takımın gücüne güç katacağımızı düşünüyoruz. Beşiktaş Sompo Erkek Basketbol Takımımızın ulusal ve uluslararası arenada bizleri gururlandırmaya devam edeceğine olan inancımızla, kupayı kaldıracağımız başarılı bir yıl olmasını diliyoruz.” 

Beşiktaş taraftarı Sompo Sigorta ile coşuyor  

Sompo Sigorta, Beşiktaş Erkek Basketbol takımı isim sponsorluğu kapsamında gerçekleştirdiği saha içi aktivitelerle de Beşiktaş taraftarına bambaşka bir basketbol deneyimi yaşatıyor. Yeni sezonda; “Eagle Girls by Sompo Sigorta” dans takımının yanı sıra, Bando Karakartal ve maskot “Kara Pençe” de Sompa Sigorta katkılarıyla maçlara renk katıyor. Sompo Sigorta ayrıca, saha içinde düzenlediği sürpriz yarışmalarla da Beşiktaş taraftarını ödüllendiriyor.