Sompo Sigorta’nın Ödüllü Uygulaması “Ejento” Yenilendi

Ejento uygulaması ile ‘Mobil Acente’ kavramını ortaya koyan ve tüm acentelerinin mekân-zaman fark etmeksizin birçok farklı sigortacılık işlemi ile birlikte poliçe teklif ve satışına olanak sağlayan Sompo Sigorta, güncellenen uygulaması Ejento ile dijital dönüşüm stratejilerini iş modellerine entegre etmeye devam ediyor. Sompo Sigorta dijital dönüşüm stratejileri doğrultusunda, acentelerine özel olarak geliştirdiği ve acenteleri için ofis/mesai saati kavramını yeniden tanımlayan ödüllü Ejento mobil uygulamasını güncelledi.

Yenilenen Ejento ile Hızlı ve Güvenilir Hizmet

Hız ve kullanım kolaylığı olarak sektörde benzerlerine göre oldukça farklı konumlandırılan Ejento mobil uygulaması, içerdiği farklı özellikleri ile acentelerin müşterilerin taleplerine daha hızlı yanıt vermesini sağlıyor. Kasko ve trafik ürünlerine ek olarak “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”nı da Ejento hızlı satış ekranlarına ekleyen Sompo Sigorta, Ejento’ya eklediği diğer özellikler ile uygulamanın kullanım yaygınlığını artırmayı amaçlarken, akıllı arama, acente hasar iletişim, portföyüm, poliçe basım ve müşteri kart alanlarını geliştirerek birçok güncellemeye de imza attı. Tüm bu özelliklerin yanı sıra kişiselleştirilmiş ve iyileştirilmiş bildirim seçeneği eklenen Ejento uygulamasına, özel Ejento jingle’ı da tanımlandı. 

Acentelerine en iyi kullanıcı deneyimi ve ara yüz tasarımını sunmayı hedefleyen Sompo Sigorta, daha önce ‘The 5th Sompo Global Awards’ ve ‘Celent Model Insurer Awards’ ödüllerini alan Ejento uygulaması ile yeni bir başarıya daha imza atmayı başardı. Temmuz ayında gerçekleşen ‘International Asia Insurance 2018’den birincilikle dönen Ejento uygulaması, önümüzdeki dönemde de acentelerin vazgeçilmezi olmayı ve müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. 

Son yıllarda dünyada ve paralel olarak ülkemizde de, şirketlerin Bilişim Teknolojileri merkezli dijital dönüşüm stratejilerini iş modellerine entegre etmesinin sigorta sektöründe de geçerli olduğunu vurgulayan Sompo Sigorta Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özer Şimşek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dijitalin gelişmesi tüm sektörlerde olduğu gibi sigorta sektöründe de iş yapış şekillerimizi değiştirmemize olanak tanıyor. Bu çerçevede geliştirilen uygulamalar müşterilerin daha iyi ve hızlı hizmet almasını hedefliyor. Biz de Sompo Sigorta olarak acentelerimizin severek kullandığı ve mekân – zaman kavramından bağımsız olarak müşterilerimize hizmet sunmaya olanak tanıyan Ejento mobil uygulamamızı geliştirmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Acentelerimiz, Ejento mobil uygulaması ile müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarırken, Ejento sayesinde acentelerimizin ofis dışında geçirecekleri zaman ile satış ve müşteri memnuniyetine daha fazla odaklanmalarını hedefliyoruz. Ejento uygulaması ile bugüne kadar ‘The 5th Sompo Global Awards’ ve ‘Celent Model Insurer Awards’ ödülleriyle toplamda iki ödül alan Sompo Sigorta’nın Temmuz ayında gerçekleşen ‘International Asia Insurance 2018’den birincilikle dönerek yeni bir başarıya imza attığını da belirtmek istiyorum.”