Sompo Türkiye’yi fırsat ülkesi olarak görüyor

Sompo Türkiye’yi fırsat ülkesi olarak görüyor

Sompo Sigorta genel Müdürü Recai dalaş, Japonya sermayedarın Türkiye’yi fırsat ülkesi olarak gördüğünü ve imkan olursa şirket satın alarak büyümek istediğiniz söyledi.

Japonya’nın en büyük sigorta şirketi Sompo, Türkiye’de dahil dünyada 32 ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’de karlılık ve büyüme rakamlarını başarılı bulan Japon sermayedar Türkiye’ye yatırım yapma niyetini koruyor.

Düzenlene basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sompo Sigorta genel Müdürü Recai dalaş, ana sermayedarın Türkiye’ye olan güveninin devam ettiğini belirterek şöyle konuştu; “Türkiye’ye olan güvenlerini şirketteki büyüme ve karlılık rakamlarını dikkate alarak sürdürüyorlar. Şirkete o kadar güveniyorlar ki Türkiye’ye de güveniyorlar. Türkiye’yi hala bir fırsatlar ülkesi olarak görüyorlar. Şirket alma imkanı olursa buna da olumlu bakıyorlar. Anlamlı bir alternatif çıkarsa bunu değerlendireceğiz. Ortam o yönde de gelişiyor. Farklı ölçeklerde bize gelen şirketler var”

Önümüzdeki dönemde genel olarak sigorta sektörünün temel dinamiklerini sarsacak bir küçülme beklemediğini ifade eden Dalaş, sigorta eğilimlerinde büyük bir düşüş beklemediğini sektörün şoklara dayanıklı olduğunu ve yabancı sermayeli oluşunun da bir avantaj olduğunu kaydetti. Türkiye’de ekonomide yaşanan sorunların ilk aşamalarda konut ve otomotiv sektörlerini etkilediğine dikkat çeken Sompo Genel Müdürü Recai Dalaş, sigorta sektörünün sıralamadaki yerinin daha gerilerde olduğunu söyledi.

Milliyet kadife Şahin’in haberinden


30 Saniyede Teklif Al
Trafik Kasko Tamamlayıcı Sağlık Dask Seyahat
Geri Trafik
Geri Kasko
Geri Tamamlayıcı Sağlık
Geri Dask
Geri Seyahat
YENİ DASK
DASK YENİLEME
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
COVID-19 (Koronavirüs) YURT DIŞI SEYAHAT
YURT DIŞI SEYAHAT
Tüm Dünya
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA HARİÇ)
TÜM DÜNYA (AMERİKA VE KANADA DAHİL)
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al
GERİ Seçimi Değiştir
Teklif Al